Buivydiškių pagrindinė mokykla

______________________________________________________

  • Padidinti šrifto dydį
  • Numatytasis šrifto dydis
  • Sumažinti šrifto dydį

Šiandien mūsų mokyklos 8 ir 9 klasių mokiniai vyko į Tuskulėnų dvarą, edukacinę programą ,,Atversta istorija“. Edukacinio renginio tikslas: sužinoti, kaip buvo klastojama istorija, kas yra deficitas, ką reiškia būti kitokiam sovietinėje santvarkoje, kas yra cenzūra, ką reiškia būti sekamam. Mokiniai dalyvavo ir edukaciniame žaidime ,,Sovietinis inkubatorius“.

 


Daugiau nuotraukų Facebook'e

Mūsų mokiniai su mokykline apranga.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną minint.

Daugiau nuotraukų Facebook'e


Vasario 12 dienos mokyklos dešimtokų šimtadienio akimirkos.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

Vasario 6 dieną šeštos klasės mokinio Deivido mama pristatė  kulinarės profesiją. Džiugu, kad mokinių mamos ne tik svečiai mokykloje. Mama Jūratė atvyko į klasę nešina puodais ir visais reikalingais produktais. Ji nusprendė išmokyti vaikus pasigaminti traškią vištieną,  užtepėlių bei skanių salotų. Užvirė darbas. Mokiniai dirbo išsijuosę: pjaustė, voliojo, kepė, puošė ir dengė stalą. Įdomu buvo stebėti, kaip atsakingai mokiniai dirba. Gera mokytis iš savo tėvelių. Ačiū Jūratei Kološevskienei už nuostabią pamoką.


Daugiau nuotraukų Facebook'e

Vasario 6 dieną, 5 klasės mokiniai, kartu su muzikos mokytoja Justina Račinska, vyko į teatralizuotą ekskursiją po Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro užkulisius. Mokiniai susipažino su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro įkūrimo istorija, veikla ir struktūra, įvairių teatro tarnybų darbu, sudėtinga scenos įranga, spektaklio eiga. Taip pat išgirdo pasakojimą apie operos žanro atsiradimą Italijoje bei pirmąjį operos atlikimą Lietuvos Valdovų rūmuose. Ekskursijos metu mokiniai turėjo progą paskanauti karšto šokolado. Paskutiniosios ekskursijos dalies metu, mokiniai galėjo pamėginti įsijausti į spektaklio herojaus vaidmenį ir pasimatuoti kostiumą bei išbandyti savo jėgas fechtuojantis špagomis.

 

Daugiau nuotraukų Facebook'e

Sausio 22 d. 5 klasės mokiniai su auklėtoja Lina Mašaliene lankėsi Lietuvos nacionalinio muziejaus Restauravimo centre. Su centro veikla ir restauratoriaus profesija supažindino 5 klasės mokinio Vincento Nazimovo mama Rasa Nazarovaitė.


Daugiau nuotraukų Facebook'e


Sausio 13 dieną mokykloje minėjome Laisvės gynėjų dieną. Prisiminėme tos dienos įvykius. Pirmos pamokos metu klasėse vyko diskusijos: sausio 13 diena – šventė ar tragedijos metinių diena?

Gruodžio 20 dieną 5-10 klasių mokiniai dalyvavo VB Platformos organizuojamoje veikloje ‚‚Globalūs iššūkiai: humanitarinis darbuotojas ar atsakingas herojus“. Šią iniciatyvą mokykloje organizuoja geografijos mokytoja metodininkė Vaida Černiauskienė.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

Gruodžio 19 dieną 5-10 klasių mokiniai vyko į Druskininkus, kuriuose aplankė M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų, susipažino su žymiausio Lietuvos menininko esminiais biografiniais faktais bei jo sukurtais tapybos ir grafikos kūriniais, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Grafikos klodai", Po užsiėmimo mokiniai kartu su mokytojomis keliavo į apverstą namą bei apžiūrėjo miesto centre esantį kalėdinių eglučių parką.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Gruodžio 13 dieną 6-10 klasių mokiniai vyko į Vilniaus “Atgajos” specialiąją mokyklą, kur kartu su jos mokiniais kūrė Kalėdinius atvirukus ir vaišinosi pačių gamintais skanėstais.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Gruodžio 12 dieną mokykloje vyko Kalėdinis koncertas.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Gruodžio 11 d. 9 klasės moksleiviai su fizikos mokytoja I.Šaukliene lankėsi Vilniaus Technologjjų mokymo centre, kuriame vyko edukacinė veikla. Mokiniai susipažino su centro skyriais, mokymo programomis ,apžiūrėjo dirbtuves. Mokiniai sužinojo, kurias specialybes galima įsigyti  baigus 10 kl .ir 12kl.  Įdomiausia ir svarbiausia buvo tai, kad fizikos pamoka ,,Variklių veikimo principas ir panaudojimas“ vyko tikroje laboratorijoje

Daugiau nuotraukų Facebook'e

Būrelio “Po pamokų” veikloje  5-okės kepa Kalėdinius meduolius.

Daugiau nuotraukų Facebook'e


Gruodžio 5 dieną 6-7 klasių mokiniai vyko į Skalvijos kino teatro kūrybines dirbtuves "Paversk žodžius vaizdais". Po užsiėmimų grožėjomės pagrindine sostinės egle Katedros aikštėje.

Daugiau nuotraukų Facebook'e


Lapkričio 29 dieną mokykloje vyko protmūšis "AIDS: geriau žinoti 2019“. Šio renginio tikslas praplėsti mokinių supratimą apie ŽIV/AIDS ir suformuoti teisingą požiūrį į žmones, užsikrėtusius šiuo virusu bei sergančius AIDS.


Daugiau nuotraukų Facebook'e

Globali savaitė

2019 m. lapkričio 18–24 d. visoje Europoje vyko Šiaurės-Pietų centro prie Europos Tarybos inicijuojama jau 21-oji kasmetinė Globalaus švietimo savaitė - Paskutinis klimato šauksmas! Globalaus švietimo savaitė – puiki proga dar kartą pagalvoti apie mūsų įpročius, pasirinktą gyvenimo būdą ir vartojimą, atrasti naujų švietimo ir socializacijos formų. Mūsų mokykla prisidėjo prie lapkričio 18–24 d. organizuojamų iššūkių dienų.

Diena be telefono. Šios dienos veiklą vykdė fizikos mokytoja Irena Šauklienė. Skirta paskatinti moksleivius/mokyklos bendruomenę daugiau laiko skirti gyvam bendravimui, skatinti ieškoti būdų kaip išsiversti be mobiliojo telefono, kas padėtų formuoti suvokimą, kad nėra būtinybės nuolat naudotis mobiliuoju telefonu. Visų pamokų ir pertraukų metu nebūtų galima naudotis mobiliaisiais telefonais.

Diena pamokoms be kėdžių/nesėdint. Šios dienos veiklą vykdė socialinė pedagogė Nijolė Šikšnienė. Diena skirta akcentuoti judėjimo svarbą sveikatai ir savijautai. Pamokų metu visiškai nesėdėti. Dalyvavimas globalaus švietimo savaitėje tai puiki proga dar kartą pagalvoti apie mūsų įpročius, pasirinktą gyvenimo būdą ir vartojimą.

Daugiau nuotraukų Facebook'e


Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokiniai  ir mokytojai dalyvavo  VB Platformos organizuojamoje  iniciatyvoje „Globalūs iššūkiai"! Mokykloje buvo organizuojamas protmūšis apie humanitarinę pagalbą ir humanitarinius darbuotojus - „Globalūs iššūkiai: humanitarinis darbuotojas ar herojus?“.

 

Daugiau nuotraukų Facebook'e


Šiaurės šalių literatūros savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų "Norden" sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Šių metų literatūros savaitė vyko lapkričio 11 - 17 dienomis. Buivydiškių pagrindinėje mokykloje lapkričio 12 dieną, 5 ir 7 klasių mokiniams vyko skaitymai paaugliams "Auštant". Skaitėme ištrauką - skyrius "Šventė sode" iš norvegų rašytojo Josteino Gaarderio romano "Sofijos pasaulis".

Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Lapkričio 15 dieną mokykloje vyko metodinė diena ,, Tyrinėju ir mokausi“, kurios tikslas: STEM veiklų taikymas ugdymo procese. Metodinėje dienoje dalyvavo Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento vyriausioji specialistė J. Kutkaitytė - Pauliukienė, Eitminiškių gimnazijos, Vilniaus ,,Šaltinio“ pagrindinės mokyklos, Butrimonių pagrindinės mokyklos, Lavoriškių gimnazijos, Riešės gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Svečius pasveikino ir palinkėjo turiningo darbo mokyklos direktorė V. Aponaitė. 5 klasės mokinės, kurias parengė lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja M. Malevičienė, tarė eiliuotą sveikinimą. Metodinės dienos veiklos: Projekto pristatymas: „Buivydiškių gamtinės aplinkos tyrimas“, Vaida Černiauskienė, geografijos mokytoja metodininkė , 7-8 klasių mokinių veikla:„Pirmieji žingsniai chemijos mokslo link“, Lina Lukoševičiūtė Mašalienė, biologijos vyresnioji mokytoja, 5-6 klasių mokinių veikla: Mini robotų Dash ir Dot programavimo galimybės.„Dash ir Dot kelionė po Europą“, Vaida Černiauskienė, geografijos mokytoja metodininkė, Rasa Bliujūtė, matematikos ir informacinių technologijų mokytoja metodininkė, 5-8 klasių mokininių veikla: „Cukraus ir pH kiekio nustatymas gaiviuosiuose gėrimuose“Lina Lukoševičiūtė Mašalienė, biologijos vyresnioji mokytoja,Vaida Černiauskienė, geografijos mokytoja metodininkė.

 

Daugiau nuotraukų Facebook'e

Spalio 25 dieną 6 klasės mokiniai  lankėsi Medininkų pilyje.  Vaikai įdėmiai klausėsi gido pasakojimų apie Didžiosios kunigaikštystės ginkluotę, apie papuošalus, indus. Taip pat vykome prie aukščiausios Lietuvos vietos- Aukštojo kalvos bei Juozapinės kalno. Iš apžvalgos aikštelės grožėjomės  Medininkų apylinkėmis.

Daugiau nuotraukų Facebook'e


Spalio 18 dieną 6-7 klasių mokiniai Skalvijos kino teatre žiūrėjo Nacionalinio kino edukacijos projekto “ Mokausi iš kino” filmą “ Kovotoja”. Po filmo peržiūros lipo į Gedimino pilies bokštą. Muziejuje susipažino su XIV a. II pusės bei XVII a. pradžios Vilniaus pilių rekonstrukciniais maketais, ginkluote, ikononografine senojo Vilniaus medžiaga. Apžvalgos aikštelėje grožėjosi nuostabia Vilniaus panorama.

Daugiau nuotraukų Facebook'e


Spalio 16 d. mokyklos 8-10 klasių mokiniai dalyvavo integruotoje (geografijos, matematikos ir IT) pamokoje, kuri vyko Medininkuose.Pamokos tikslas: vykdyti integruotas veiklas už mokyklos ribų.


Daugiau nuotraukų Facebook'e


Spalio 14 d. 5 klasės mokiniai su bibliotekininke Lina Mašaliene aplankė Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Pamatėme Jolitos Vaitkutės instaliaciją „Pabudę iš knygų“. Aplankėme parodą „Atrask ir išgirsk Stanislovą Moniušką", parodą „Verba volant, scripta manent“: iš Nacionalinės bibliotekos lobyno“, kurioje minint Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos 100-mečio jubiliejų pristatomi patys vertingiausi, įdomiausi, reikšmingiausi XIV–XXI a. dokumentai: knygos, rankraščiai, žemėlapiai, fotografijos, natos, šelako plokštelės, pati mažiausia ir didžiausia knyga bei Kęstučio Kasparavičiaus knygų iliustracijų parodą „Dirigentas su teptuku“.

 

Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Spalio 7 dieną 6 klasės mokiniai gėrėjosi rudens vaizdais iš Vilniaus televizijos bokšto.


Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

 

Rugsėjo 27 d. vyko 5-10 klasių mokinių sporto šventė ,,European School Sport Day". Ši diena yra skirta Europos mokyklų sporto dienai, kuri Lietuvoje vyksta nuo 2015 metų.


Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Rugsėjo 27 d. 8-10 klasių mokiniai tęsė veiklas Darnaus vystymosi tikslų (DVT) savaitėje ir dalyvavo interaktyviame orientaciniame žaidime po Vilnių ,,DVT medžioklė". Mokiniai kartu su mokytojomis įvykdė 17 užduočių, skirtų DVT savaitei.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Rugsėjo 26 d. mokykloje vyko 6-10 klasių mokinių Protmūšis ,,SUŽINOK/ VEIK/ DALINKIS/", skirtas Darnaus Vystymosi Tikslų savaitei, kurios tikslas - veikti siekiant darnaus bei tvaraus pasaulio per ateinančius penkiolika metų.

Daugiau nuotraukų Facebook'e


Rugsėjo 18 dieną 5 kl. mokiniai su mokytoja Lina Mašaliene aplankė Kairėnų botanikos sodą. Ekskursijos metu aplankėme žemutinėje sodo terasoje esantį

rododendryną ir Japonišką sodą, pabuvome savaiminio miško pakraštyje, prie šaltinėlio, pamatėme sumedėjusių augalų kolekcijas bei nuostabaus grožio jurginų kolekciją.

Daugiau nuotraukų Facebook'e


Rugsėjo 4 dieną Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su mokytojais dalyvavo pažintinėje išvykoje - žygyje Griovių geomorfologiniame draustinyje.  Kelionės maršruto ilgis 14 km.


 

Daugiau nuotraukų Facebook'e


Mokslo metų pradžios šventė Buivydiškių pagrindinėje mokykloje. Naujųjų mokslo metų pradžios šventėje sveikinimo žodį tarė Buivydiškių pagrindinės mokyklos direktorė V. Aponaitė,

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, regioninių mokyklų skyriaus vedėjo pavaduotojas Dr. M. Griškevičius, Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento vyriausioji specialistė

J. Kutkaitytė - Pauliukienė, Lietuvos švietimo draugijos ,,Rytas'' pirmininkas A. Masaitis, Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkė D. Sabienė.

 

Daugiau nuotraukų Facebook'e

Mokinius, gyvenančius Rastinėnuose, Mikališkėse, Papiškėse ir kitose gyvenvietėse, į mokyklą pavežame mokykliniu autobusiuku.


 

Birželio 21 dieną mokykloje vyko Mokslo Metų pabaigos šventė. Šilčiausiomis ir gražiausiomis akimirkomis dalijamės su bendruomene.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Birželio 19 dieną mokykloje vyko Sporto šventė, kurios metu mokiniai atliko įvairias rungtis ir parodė savo ištvermę bei vikrumą. Šauniausiai pasirodę mokiniai apdovanoti padėkomis ir prizais.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Birželio 12,13 dienomis mokyklos 4-10 klasių mokiniai vyko į edukacinę pažintinę kelionę į Estijos Respubliką. Edukacinės kelionės tikslas supažindinti

mokinius  su kaimyninės valstybės kultūra, istorija, geografija, gamta, moksliniais pasiekimais. Apsilankymas Tartu „AHHAA“ mokslo centre mokiniams

paliko neišdildomą įspūdį. Šiame mokslo centre galėjome patys paeksperimentuoti, išbandyti įvairius prietaisus, paliesti ir pačiupinėti įvairias medžiagas.

Pagrindinė šio mokslo centro mintis yra įdomiai ir patraukliai supažindinti įvairaus amžiaus lankytojus su fizikos dėsniais, chemijos įdomybėmis ir kitais mokslo objektais.

Apžvalginė ekskursija po seniausią Estijos miestą Tartu, supažindino mokinius su istorine praeitimi, miesto  architektūriniais paminklais, svarbiausiomis miesto dalimis.

Antros dienos lankytini objektai prasidėjo nuo  Baltijos jūros pakrantės - Talino uosto. Vaikams buvo papasakota apie Baltijos jūros ypatumus, kad už kelių dešimčių kilometrų

yra Suomija į kurią galima nuplaukti laivu vos per kelias valandas per Suomijos įlanką. Pasivaikščiojimas po Talino miestą, skaičiuojantį 850 metus,

gidei pasakojant apie miesto istoriją, architektūrą,  išlikusių tvirtovių praeitį, gyventojus, religiją kalbą, valstybės valdymo formą suteikė daug istorinių,

geografinių žinių. Įgytas žinias,  naujas patirtis mokiniai pritaikys mokydamiesi matematikos, istorijos, geografijos, dailės ar kitų mokomųjų dalykų, taip pat galės pritaikyti ir kasdieniniame gyvenime.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Birželio 7 dieną mokykloje vyko kasmetinė Dvaro diena, kurios tikslas puoselėti tradicinius lietuvių liaudies amatus.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

 

2019 m. birželio 6 d. vyko projekto „Tremties vaikai“ baigiamoji dalis. 5–6 klasių mokiniai skaitė tremtinių prisiminimus, 10 kl. mokiniai pristatė pranešimą

„Tremtis 1941–1958 m.“, mokyklos choras dainavo tremtinių dainas. Mokyklos fojė buvo eksponuojamos kilnojamosios parodos „Po svetimu dangum“ ir

kun. Jono Augustausko fotografijų paroda, buvo rodomas filmas „1941-ieji: tremtis vaikų akimis“ (http://genocid.lt/centras/lt/716/c/).

Mokyklos bibliotekoje buvo surengta knygų paroda apie tremtį. Renginio pabaigoje projekto iniciatorės ir vykdytojos pilietiškumo pagrindų

mokytoja metodininkė Nijolė Šikšnienė ir lietuvių kalbos vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja Milda Malevičienė apžvelgė visas projekto veiklas, vykdytas per 2018–2019 m. m.

Dėkojame visiems mokytojams ir mokiniams prisidėjusiems prie projekto „Tremties vaikai“ veiklų.


Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Birželio 5 dieną Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su Vilniaus ,,Atgajos“ specialiosios mokyklos mokiniais  kūrė bendrą projektą  „Draugystės medis“


Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Birželio 5 d. Buivydiškių pagrindinėje mokykloje lankėsi  projekto „Misija Sibiras 2018“ dalyvė Ieva Kaknevičiūtė. Ekspedicijos dalyvė pasakojo, kad ši  misija vyko

Kazachstane ir truko beveik dvi savaites. Misijos metu pavyko surasti ir sutvarkyti beveik 200 kapaviečių. Be to, buvo pastatyti ir sutvarkyti 4 memorialai,

6 nauji lietuviški kryžiai, iš kurių vienas 4,8 metrų aukščio. Mokiniams  buvo įdomu išgirsti  kaip atrenkami dalyviai šiai misijai.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Gegužės 31d. Karvio skyriuje vyko Šeimos šventė. Darželio kieme gausiai rinkosi tėveliai, kuriuos vaikai sveikino eilėmis ir daina. Vėliau visi norintys galėjo save išbandyti sporto estafetėse.

Šventė baigėsi piešimo užduotimi, kurioje aktyviai dalyvavo net mažiausi vaikai.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Birželio 3 d.mokyklos mokiniai dalyvavo ,,Vichy" vandens pramogų parke. Kelionės tikslas: išmokti plaukti, nardyti ir laikytis vandenyje.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Gegužės 22 – 24 d. mokykloje vyko LIONS QUEST ,,Paauglystės kryžkelės ir laikas kartu" gyvenimo ir įgūdžių ugdymo programos mokymai.

Mokymų programos pagrindas buvo tikėjimas, kad jauni žmonės – tai vertybė, kuri gali lemti teigiamus pokyčius pasaulyje.

 

 

Mokykloje gegužės mėn. vyko akcija „Švarios rankos ir tvarkinga aplinka“, kurios metu mokiniai švarių rankų teorines žinias taikė praktikoje ir rezultatus galėjo

pasitikrinti asmens higienos vaizdinėmis prevencinėmis priemonėmis.

Akcijos organizatoriai:
Vilniaus visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rita Rukštelytė ir Buivydiškių pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Nijolė Šikšnienė.


Daugiau nuotraukų Facebook'e

Gegužės 25 d. mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio ,,Muzikinė vaivorykštė" mokiniai dalyvavo Vilniaus rajono lietuviškų mokyklų mokinių meno šventėje ,,Vilniaus jovarai"

Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Gegužės 21 d. Buivydiškių pagrindinėje mokykloje minėjome tarptautinę Afrikos dieną. Mokykloje vyko 7-10 klasių protmūšis ,,Afrikos dienos 2019", kurio metu

mokiniai arčiau ir giliau susipažino su Afrikos valstybių kultūromis, menu, politika ir visuomene.


Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Gegužės 22 d. 5-6 klasių mokiniai lankėsi Europos informacijos centre. Modernioje centro auditorijoje mokiniai dalyvavo užsiėmime, kuriame daug sužinojo apie Europos Sąjungą,

jos funkcionavimą, apie ES tikslus, diskutavo apie tai,  kaip Europos Sąjunga keičia mūsų kasdienį gyvenimą, bei kokia galima tolesnė ES ateitis. Mokiniai džiaugėsi puikia proga

dalyvauti įdomioje pamokoje bei sužinoti svarbių istorinių faktų  apie Europą.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Gegužės 20 dieną 5-10 klasių mokiniai su būrelio „Po pamokų“ mokytoja N. Šikšniene vyko į Trakų kavinę „Le Vivier“ susipažinti su karaimų tradicijomis ir papročiais bei išmokti kepti kibinus.


Daugiau nuotraukų Facebook'e


Gegužės 10 dieną 8-10 klasių mokiniams gydytojas Jurgis  Garšva skaitė paskaitą priklausomybių prevencijos tema.

 

Gegužės 8 dieną 8-10 klasių mokiniai vyko į atvirų durų dieną Vilniaus statybininkų rengimo centre. Čia susipažino su apdailininko, staliaus-dailidės, mūrininko-krosnininko,

apželdintojo ir tvarkymo verslo darbuotojo, elektriko, santechniko, fasadų šiltintojo profesijomis.


Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Gegužės 8 dieną kūno  kultūros mokytojas Vitalij Zablockij 5-10 klasių mokiniams vedė paskaitą "Pavojai vandenyje". Paskaitos tikslas: mokinius supažindinti su aplinkoje tykančiais  pavojais ir saugumo priemonėmis.2019 m. gegužės 7 d. minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną visi Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo Lietuvos skaitymo skatinimo akcijoje „Lietuva skaito“.


Balandžio 19 d. mokyklos mokiniai ir mokytojai prisijungė prie kasmetinės akcijos ,,Darom". Akcijos tikslas : saugoti ir puoselėti savo šalį, kurioje gera gyventi mums!
Tvarkėme mokyklos aplinką, po talkos pabendravome prie vaišių stalo.


Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Balandžio 10 dieną 5-6 klasių mokiniai galėjo pasidžiaugti Verkių rūmų bei regioninio parko grožiu, susipažinti, paliesti, pajausti XVIII a. dvasią. Gidas supažindino su rūmų istorija ir Verkių rūmų praeitimi bei reikšme Lietuvos istorijoje.


Daugiau nuotraukų Facebook'e


Minint saugaus eismo dieną, balandžio 5 dieną, mokyklos mokiniai stebėjo Lietuvos Respublikos ministerijos, Lietuvos nacionalinio Martyno Mažvydo bibliotekoje organizuotą diskusiją

,,Kultūringas eismo dalyvis. Pradėkime nuo savęs"

Daugiau nuotraukų Facebook'e


Balandžio 4 dieną, vykdant projektą „Tremties vaikai” 5-10 klasių mokiniai lankėsi Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje. Jame vyko edukacinis užsiėmimas „Vaikai tremtyje” 5-7 klasių mokiniams ir

„Sovietų kalėjimai, lageriai ir tremtis: skiriamieji bruožai“ 8-10 klasių mokiniams. Po užsiėmimų vyko ekskursija, kurios metu susipažinome su visomis muziejaus ekspozicijomis, kuriose atskleidžiamas

nepriklausomybės praradimas XX a. viduryje, sovietų valdžios vykdytos represijos, tautos kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Apžiūrėjome buvusį KGB kalėjimą, susipažinome su jame kalintų žmonių patirtomis kančiomis.

Po ekskursijos pėsčiomis ėjome iki Žvėryno, džiaugėmės atgyjančia gamta.

Daugiau nuotraukų Facebook'e


Balandžio 2 dieną vyko renginys, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai, kuriame dalyvavo 5-6 klasių mokiniai. Daugiausiai skaitantys mokiniai buvo apdovanoti padėkų raštais ir knygomis.

Daugiau nuotraukų Facebook'e


„Užkrėsk gerumu!“, socialinė akcija 2019

Visą kovo mėnesį visus mokyklos bendruomenės narius kvietėme prisijungti prie socialinės gerumo akcijos, kurios metu suaukoti pinigai buvo skirti beglobiamas gyvūnams. Šios akcijos tikslas – užkrėsti gerumu visus aplinkui, taip pat ugdyti mokinius atjautos ir gebėjimo padėti silpnesniems.


Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Kovo 25 d. mokyklos 5-os klasės moksleiviai:

Caruk Danielius, Borovskij Ernest, Dykinas Laurynas, Kološevskij Deivid, Marcinkevičius Osvaldas, Zneviarovskaja Aleksandra, Žilionis Gintvidas dalyvavo tarpmokyklinėse varžybose su E. Pliaterytės progimnazijos moksleiviais.

Atkaklioje kovoje nugalėjo mūsų mokyklos atstovai. Vaikai patyrė gerų emocijų ir varžybų patirties.


Daugiau nuotraukų Facebook'e

 

Kovo 21 dieną minėjome Žemės dieną ,,Gamta - geriausias mokytojas". Renginyje dalyvavo svečiai iš Buivydiškių pagrindinės mokyklos.

Gamta - vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis yra prasmingas (Johanas Volfgangas Gėtė)

Daugiau nuotraukų Facebook'e

Erasmus+

Projekto "Aktyvūs vaikai, tėvai ir mokytojai yra vaiko ugdymosi sėkmės mokykloje garantas" partneriai kuria bendrą projekto logotipą. Sudervės skyriaus pradinukai piešė, o tėveliai internetu balsavo už labiausiai patikusius logotipus. Labiausiai tėveliams patiko ketvirtokių Evangelinos (kairėje) ir Gretos (dešinėje) sukurti logotipai.


 

TARPTAUTINĖS SKAIČIAUS π DIENOS MINĖJIMAS

Kovo 13 dieną mokykloje minėjome Tarptautinę skaičiaus π dieną. Prisiminėme skaičiaus pritaikymo galimybes realiame gyvenime, mokiniai smagiai praleido laiką dalyvaudami viktorinoje.


Daugiau nuotraukų Facebook'e

KOVO – 11 OSIOS MINĖJIMAS

Kovo 8-ąją dieną kartu su 5-10 klasių mokiniais lankėmės Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Jame vyko edukacinis užsiėmimas „Kovo 11-osios akto signatarai Lietuvos dokumentiniame kine”, kurio metu kino garso režisierius Vidmantas Kazlauskas rodė ir komentavo dokumentinių filmų kadrus, kuriuose užfiksuoti Sausio 13-osios ir Kovo 11- osios įvykiai. Po užsiėmimo pasirinktu maršrutu keliavome prie žymių lietuvių rašytojų, visuomenės veikėjų paminklų. Mokiniai bandė „prakalbinti“ Vilniaus senamiesčio paminklus. Ekskursijos metu prisiminė Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Kristijono Donelaičio, Jono Basanavičiaus, Vinco Kudirkos ir kt. biografijos faktus, atliktus darbus, kūrinius.

Daugiau nuotraukų Facebook'e


KONKURSAS "Kalba sparnus užaugina"

Maišiagalos amatų centre vyko ikimokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkursas "Kalba sparnus užaugina", kuriame dalyvavo Karvio skyriaus ugdytiniai (Katrė Daunytė ir Donatas Tavstykas).Vaikai deklamavo Vytės Nemunėlio eilėraštį "Graži tėvynė mano" bei Mindaugo ir Vytauto Plokščio eilėraštį "Gimtam krašte".Vasario 18-22 d. pradinių klasių mokytojos Gražina Jurevičienė, Daiva Dovydaitienė, Sudervės skyriaus vedėja Vida Jacevičienė ir direktorė Vilma Aponaitė mokėsi institucinės pedagogikos Prancūzijos Saint Ouen miesto Emile Zola pradinėje mokykloje - vyko pirmasis mobilumas pagal Erasmus + programą, įgyvendinant projektą "Aktyvūs vaikai, tėvai ir mokytojai yra vaiko ugdymosi sėkmės garantas mokykloje". Mokytojos ne tik mokėsi, bet kartu su Emile Zola pradinių klasių mokiniais lankėsi Paryžiaus Branly muziejuje, su partneriais Cocoyer mokyklos pedagogais aplankė žymiausius Paryžiaus architektūros šedevrus. Mokytojos džiaugiasi įgijusios žinių ir nekantrauja įgytą patirtį pritaikyti savo darbe.

Projekto partneriaiSaint Ouen MerijojeEmile Zola mokykloje


 

 


Vasario 19 d. Buivydiškių pagrindinėje mokykloje vyko seminaras mokytojams "Krizių ir emocijų valdymas", kurį vedė profesorius Gediminas Navaitis. img_4929img_4933

SIGE by Kubik-Rubik.de

 


Vasario 18 d. 5-6 klasių mokiniai išvyko į ekskursiją aplankyti alpakų ūkį, esantį prie Trakų.

Mokiniai daug sužinojo apie šiuos mielus gyvūnus: kuo jie minta, kaip atkeliavo į Lietuvą, kur naudojama jų vilna. Sužinojome, kad tai inteligentiški, mieli ir draugiški gyvūnai. Galėjome tiesiogiai paliesti, paglostyti šiuos mielus gyvūnus, pamaitinti iš savo rankų. Vėliau vykome į Trakus, kur smagiai praleidome laiką.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

img_4792img_4794img_4797img_4800

SIGE by Kubik-Rubik.de


Šimtadienio akimirkos

img_4716img_4720img_4727img_4728img_4728_1img_4735img_4736img_4758img_4762img_4765img_4772img_4781

SIGE by Kubik-Rubik.de


Švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

img_4635img_4640img_4676img_4681img_4682img_4683img_4691img_4698img_4700img_4703

SIGE by Kubik-Rubik.de


Vasario15 dieną Karvio skyriaus ikimokyklinukai su auklėtoja keliavo švesti 101 Lietuvos gimtadienio į Karvio NDKC. Vaikučiai buvo šventiškai nusiteikę ir pasiruošę trumpą pasirodymą. Mūsų auklėtiniai ne tik puikiai pasirodė šventinėje programoje, bet ir susidraugavo su Riešės Faustinos Kovalskos pagrindinės mokyklos Karvio skyriaus ugdytiniais. Visi vaikai aktyviai dalyvavo šokių programoje ir patenkinti grįžo į darželį.


Vasario 13 dieną 5-6 klasių mokiniai vyko į ekskursiją „Nepriklausomybės pėdsakais“. Ekskursijos metu susipažino su svarbiausiomis Nepriklausomą Lietuvą kūrusiomis asmenybėmis, išgirdo istorijas apie ano meto įvykius bei iššūkius. Mokinių laukė įvairios užduotys, netikėtos vietos, atradimai. img_4644img_4646img_4648img_4655img_4656img_4667

SIGE by Kubik-Rubik.de

 Gruodžio 21 dieną mokykloje vyko „Pamokos kitaip“. Pilietiškumo pagrindų mokytoja N.Šikšnienė, dailės ir technologijų mokytoja R. Navikauskienė ir matematikos mokytoja R. Kervienė visoms klasėms pravedė užsiėmimą-pamoką „Tradicinės ir pasaulyje unikalios lietuviškos Kūčios“.
Daugiau nuotraukų Facebook'e

Gruodžio 21 d. 17 val. Karvio skyriaus ugdytiniai su šeimomis rinkosi Karvio kultūros namuose Kalėdinei šventei. Iniciatyvūs tėveliai paruošė vaikams šešėlių teatro vaidinimą ,,Pirštinė". Po spektaklio atkeliavo Kalėdų Senelis su dovanomis. Nelauktai pasirodžiusi Žiema pakvietė vaikus į dovanų paiešką. Kelionės metu vaikai rado Kalėdų simbolius, puošė eglę, žaidė popierinėmis sniego gniūžtėmis, sprogdino muilo burbulus na ir žinoma dainavo, šoko ir deklamavo.

kaldos 4kaldoskaldos1kaldos2kaldos5kaldos6kaldos7

SIGE by Kubik-Rubik.de


Buivydiškių pagrindinėje mokykloje gruodžio 19 dieną vyko projekto "Buivydiškių gamtinės aplinkos tyrimas" pristatymas. 7-10 klasių mokiniai pristatė, ką veikė projekto metu, t.y. tyrė dirvožemio, lietaus vandens ir medžių kamienų žievės pH; nustatė kokios auga medžių rūšys ir koks jų amžius; tyrinėjo kankorėžių kritimo greitį; apskaičiavo tvenkinio ilgį ir plotį bei stebėjo ir fiksavo orus.
Daugiau nuotraukų Facebook'e

49509421_330418210897454_8835177881731596288_n49515699_743117502737110_1498570263451664384_n49572497_211046083171053_9198682705116528640_n49581087_228834997891456_5917624816810065920_n

SIGE by Kubik-Rubik.de


2018 m. Buivydiškių mokykloje vyko viktorina, kurią organizavo Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo

bendradarbiavimo organizacijų platforma

Viktorinos tema „Darnus vartojimas ir kokybiškas maistas“.

1248099852_590533068066282_521836464879697920_n48185528_2331765310376963_2310413159359315968_n48363145_2664482610245070_2856707431470202880_n

SIGE by Kubik-Rubik.de


Ekskursija „Gynybinės sienos beieškantׅ“

Buivydiškių pagrindinėje mokykloje vykdomas projektas „Vilniaus istorijos“. Norėdama, kad mokiniai geriau susipažintų su Vilniaus miestu, jo istorija bei pagilintų žinias apie Vilniuje gyvenusio ir kūrusio poeto Adomo Mickevičiaus biografijos faktus, lietuvių kalbos mokytoja Indrė Pogorelskaitė organizavo edukacinę išvyką į Vilniaus senamiestį.

VšĮ „Gatvės gyvos“ gidė 5-6 klasių mokiniams vedė ekskursiją „Gynybinės sienos beieškant“. Ekskursijos metu mokiniai sužinojo, kodėl ir kur stovėjo Vilnių juosusi gynybinė siena, išbandė savo orientacinius įgūdžius ir keliaudami neatrastais kiemeliais ieškojo senųjų gynybinių įtvirtinimų.

7-10 klasių mokiniai dalyvavo VšĮ „Gatvės gyvos“ organizuotame orientaciniame žaidime „Adomo Mickevičiaus detektyvas“. Šio orientacinio žaidimo metu mokiniai sužinojo daugybę įdomių detalių apie A. Mickevičiaus pėdsakus Vilniaus senamiestyje. Jų laukė įvairios užduotys, netikėtos vietos, atradimai.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

img_3899img_3903img_3905img_3907

SIGE by Kubik-Rubik.de


Gruodžio 6 dieną Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokiniai su dailės ir technologijų mokytoja R. Navikauskiene bei socialine pedagoge N. Šikšniene vyko į Vilniaus ,,Atgajos“ specialiąją mokyklą, kur mokiniai visi kartu vykdė paskutinę projekto "Bendraukime ir bendradarbiaukime II" veiklą. img_4082img_4097img_4099img_4104img_4107img_4110

SIGE by Kubik-Rubik.de


Sudervės pradinukai pirmą kartą dalyvavo videokonferencijoje! Vyko pirmasis virtualus susitikimas su Prancūzijos Saint Ouen miesto Emile Zola pradinės mokyklos ir Cocoyer pradinės mokyklos mokiniais iš Gvadelupės. Kaip Sudervės mokiniai pristatė Lietuvą, galite pamatyti videosiužete:

https://www.facebook.com/2323754370971609/videos/249465175956012/

 


 

2018 lapkričio 19-23 dienomis visoje Lietuvoje buvo paskelbta Nacionalinė karjeros savaitė, kurią globoja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos tikslas – supažindinti moksleivius su įvairiomis specialybėmis, paskatinti pasirinkti tinkamą profesiją bei padėti mokiniams atrasti save ir sėkmingai pasiruošti karjerai. Mūsų mokykla taip pat prisijungė prie šios iniciatyvos. Lapkričio 19 dieną 7-10 klasių mergaitės vyko susipažinti su makiažo meistrės ir įvaizdžio dizaino profesijomis. Lapkričio 21 dieną 8-10 klasių mokiniai vyko į pastolių įmonę UAB LAYHER BALTIK susipažinti su pastolininko profesija, karjeros galimybėmis ir pasirinkimais ateityje. Mokinius lydėjo socialinė pedagogė Nijolė Šikšnienė.

 

Daugiau nuotraukų Facebook'e

img_3989img_3990img_3993img_3994img_3999

SIGE by Kubik-Rubik.de


2018 m. lapkričio 20 d. Buivydiškių pagrindinės mokyklos bendruomenė tradiciškai stebėjo ir dalyvavo FORUMO TEATRO spektaklyje nagrinėdami paprastai kasdieniškas problemas. Mažieji, šaunieji ir išties sėkmingi aktoriai, bei aktyvieji žiūrovai- aktoriai, gebėjo prasmingai tęsti Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimą, pradėtą Lapkričio 16- ają.

Nuotraukos Facebook'e


Lapkričio 9 d. Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokiniai prisijungė prie Aleksandro Gridino labdaros fondo socialinės akcijos „Pyragų diena“ Vilniaus „Atgajos“ specialiojoje mokykloje. Už pyrago gabalėlį paaukoti pinigai bus skirti vaikučiams, kurių tėvai negali paruošti Kalėdinio stalo, ir vienišiems senoliams. Ačiū visiems prisidėjusiems prie šios gražios iniciatyvos.

img_3870img_3873img_3875img_3879img_3880img_3885

SIGE by Kubik-Rubik.de


Lapkričio 2 dieną Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokytojai vyko susipažinti su Medininkų pilies istorija, ekspozicijomis, praplėsti istorinių žinių, vykdant projektą" Lietuvos dvarai ir jų kultūra".

img_3836img_3841img_3846img_3847img_3856img_3858

SIGE by Kubik-Rubik.de


Spalio 26 d., mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Išvykos metu vyko 2 edukacijos "Elektromagnetizmas" ir "Šviesos paslaptys", kurių metu mokiniai supažindino su plazmos įvairove, nematomomis jėgomis, kurios sudaro viską, ką matome ir nematome. Bandė suprasti, iš kur atsiranda magnetinis laukas ir kaip jį pamatyti. Sužinojo kokias bangas matome ir kiek daug nematome. Susipažino su poliarizacija, jos teikiamomis naudomis ir suprato panaudojimo ypatumus. Patikrino su lazeriu atspindžio kampo taisykles.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

img_3753img_3754img_3757img_3758img_3759img_3760

SIGE by Kubik-Rubik.de


Buivydiškių pagrindinėje mokykloje vykomas projektas „Pasaulis mano akimis“. Vykdant šį projektą, spalio 23 dieną mokiniai, mokytojai ir kviestiniai svečiai pristatė praėjusią vasarą aplankytas šalis. 5 klasės mokinė Vesta Mažeikaitė parengė kelionės į Ispaniją pristatymą, mokyklos psichologė Eglė Žibūdaitė dalinosi savo įspūdžiais apie kelionę dviračiu po Švediją. 6 klasės mokinė Kamilė Ševeliovaitė pristatė kelionę į Ukrainą. Lietuvių kalbos mokytoja Indrė Pogorelskaitė pasakojo apie kelionę į Graikiją. Studentai Greta Černiauskaitė ir Ugnius Stulginskis vasarą dirbo ir keliavo JAV. Jie taip pat dalinosi kelionės įspūdžiais.

43743610_2242429636081332_6734654886455017472_n44672317_318861355362074_8988789693470474240_n44689213_1368195143315700_1857895765830008832_n44738550_1928125387484054_1131387539312082944_n44752960_984870525057277_8667544457765191680_n44771208_339301970170000_5447609022142218240_n44783296_981390192044383_6240619409874878464_n

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Spalio 22 dieną Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokiniai lankėsi Zujūnų bendruomenės centre. Zujūnų bibliotekininkė J. Rybakova pristatė fotomeninko Mariaus Jovaišos fotografijų parodą.

img_3728img_3730img_3732img_3733img_3735

SIGE by Kubik-Rubik.de


Spalio 17 dieną 9, 10 klasių moksleiviai su fizikos mokytoja I. Šaukliene lankėsi Vilniaus Technologjjų ir Verslo profesinio mokymosi centre, kuriame vyko edukacinė veikla. Mokiniai sužinojo, kokias specialybes galima įgyti baigus 10 arba 12 klasių. Mokiniai susipažino su centro skyriais, mokymo programomis, apžiūrėjo dirbtuves. Fizikos pamoka ,,Kintamoji elektros srovė“ vyko tikroje modernioje laboratorijoje. Mokiniai atliko laboratorinį darbą ,,Kintamosios srovės tyrimas“.

isvyka1 fizika

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Pavaduotojas ūkio reikalams, Vygandas Niaura, gavo švietimo ir mokslo ministrės padėką už aktyvų ir atsakingą vadybinį darbą. Sveikiname!

img_3648img_3724

SIGE by Kubik-Rubik.de


Lietuvių kalbos pamoka "Kalbinis iššūkis: kaip šnekame lietuviškai?" Valstybės pažinimo centre

Daugiau nuotraukų Facebook'e

img_3657img_3660img_3661img_3662img_3663img_3664

SIGE by Kubik-Rubik.de


Išvyka į Valstybinį Vilniaus Gaono muziejų ir sinagogą

img_3168img_3169img_3171img_3174img_3175img_3176img_3177img_3178img_3179img_3180img_3181img_3183img_3184img_3189

SIGE by Kubik-Rubik.de


Pilietinė iniciatyva Atmintis gyva, nes liudija

img_3139img_3141img_3142img_3145img_3150img_3151img_3152img_3154

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Žygis į Šilėnus

img_3097img_3098img_3099img_3100img_3101img_3102img_3103img_3104img_3105img_3106img_3107img_3108img_3109img_3110img_3111img_3112img_3116img_3122img_3129img_3131img_3132img_3134img_3136

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Savižudybių prevencijos diena

img_3082img_3083img_3084img_3087img_3089img_3090

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Mokslo ir žinių šventė

dsc_0008dsc_0010dsc_0011 1dsc_0012dsc_0013 1dsc_0014img_3052img_3063img_3075

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras ieško visuomenės sveikatos priežiūros specialisto dirbti Buivydiškių pagrindinėje mokykloje 0,5 etato.

 

Į šias pareigas pretenduojantis asmuo privalo turėti aukštąjį universitetinį biomedicinos mokslų srities visuomenės sveikatos krypties išsilavinimą ir bakalauro ar aukštesnį kvalifikacinį laipsnį ar jam prilygintą išsilavinimą arba medicinos felčerio, felčerio-laboranto, sanitarijos felčerio, higienos felčerio, higienisto (išskyrus burnos higienisto), felčerio, vaikų įstaigų medicinos sesers, medicinos sesers, akušerio, bendrosios praktikos slaugytojo ir turintis atitinkamos profesinės kvalifikacijos diplomą, dirbantis specialistu, atsakingu už sveikatos priežiūrą mokykloje, vykdančioje bendrojo ugdymo programą , ar profesinėje mokymo įstaigoje, ir papildomai baigęs ne trumpesnius kaip 160 val. visuomenės sveikatos priežiūros tobulinimo kursus, suderintus su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Daugiau informacijos:

Asta Nenartavičienė

Vilniaus miesto savivaldybės sveikatos biuro

Mokyklinio ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos priežiūros skyriaus vedėja

Mob. 8 652 10707

 

El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai


 

Saulėtų, šviesių ir spalvotų akimirkų.

 

Geros VASAROS!

 


 

Birželio 12 dieną mokyklos bendruomenė išvyko į edukacinę kelionę po Lenkiją. Pirmasis sustojimas – Vygrių kamaldulių vienuolynas ir bažnyčia. Pasivaikščiojome po vienuolyno eremitoriumą, uždarą kamaldulių namelių kompleksą, pakilome į varpinės bokštą, kur turėjome galimybę pasigrožėti Vygrių gamtovaizdžiu, apžiūrėjome vienuolių palaidojimo kriptas ir turtingą bažnyčios interjerą, pamatėme popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo apartamentus. Vėliau važinėjomės siauruoju geležinkeliu – siauruku per Vygrių nacionalinį parką ir Augustavo girią, grožėjomės gamta, kuri ranka pasiekiama iš traukinuko vagono. Kelionę tęsėme ir vykome į Stančikus, laukinės gamtos kampelį, kuriame išlikę unikalūs žmogaus sukurti statiniai, nuo kurių atsiveria kvapą gniaužiantys apylinkių vaizdai. Stančikų tiltai - tai du nebeveikiančio siaurojo geležinkelio tiltai šiaurės Lenkijoje, mažame Stančikų kaimelyje, netoli Kaliningrado srities, per Błędzianka upelį. Tai aukščiausi tiltai Lenkijoje (180 m ilgio ir 31,5 m aukščio. Pavargę, bet laimingi sugrįžome namo.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

35225439_2140739432841242_5884768789442068480_o35226226_2140740236174495_1396648202731520000_o35284242_2140739596174559_5853480382187438080_o35302335_2140739529507899_6292793650384470016_o35329987_2140740016174517_6366988497458298880_o35463439_2140739352841250_1548625543191068672_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Žygis pėsčiomis į akmens skulptūrų parką "Vilnoja"

1234200235_2135703646678154_1570697354355408896_o34482000_2135703376678181_2382288509344940032_o34483212_2135703696678149_8033926954996465664_o34529509_2135703560011496_7015985625278971904_o34530407_2135703500011502_7300110485142110208_o34598141_2135703266678192_755625506329591808_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Gegužės 31 dieną Buivydiškių pagrindinė mokyklos mokiniai prisijungė prie Vilniaus m. Visuomenės sveikatos biuro inicijuotos akcijos ,,Obuolys vietoj cigaretės“ . Ši akcija skirta paminėti Pasaulinę dieną be tabako. Socialinė pedagogė N.Šikšnienė kartu su 5-9 klasių mokiniais, Pilaitės mikrorajone praeiviams gatvėje dalino obuolius su specialia žinute – lipdukais ir informacinėmis skrajutėmis, taip skatindami prisijungti prie akcijos ir rinktis obuolį vietoj cigaretės.

35151475_2139834576265061_4646232231390478336_o35158895_2139834276265091_4809740476708028416_o35195777_2139834359598416_7420079096496914432_o35227612_2139834459598406_8024175429319393280_o35303848_2139834432931742_5885666884283531264_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Dvaro diena Buivydiškių pagrindinėje mokykloje

Daugiau nuotraukų Facebook'e

34564349_2135675733347612_2505727209461776384_o34595819_2135675803347605_5832385796342022144_o34602586_2135675490014303_7917714146513125376_n34648789_2135675896680929_6397378539288526848_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Gegužės 21 dieną 5-9 klasių mokiniai vyko į Lietuvos Respublikos Vyriausybės organizuotą renginį „Iš šešėlio – ateičiai“ ekspoziciją “Ateities mokykla“ VGTU LinkMenų fabrike.

33342388_2129082884006897_9209882339146989568_o33377706_2129083097340209_8048059076732518400_o33385745_2129082804006905_7546684961332396032_o33398245_2129082567340262_9140588393355280384_o33398261_2129082954006890_868522698844667904_o33471833_2129082747340244_8989800694412214272_o33475205_2129082607340258_6207694624375439360_o33500796_2129082677340251_7616190472918138880_oa

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Svečiuose Sigutė Trimakaitė
Gegužės 18 dieną mūsų mokykloje lankėsi garsi kamerinės muzikos atlikėja Sigutė Trimakaitė. Dainininkė pravedė netradicinę pamoką-koncertą, kurios metu mokiniai turėjo galimybę ne tik klausytis jos atliekamų dainų, bet ir patys dalyvauti pamokoje.

33100536_2127486514166534_8300808247015636992_o33101792_2127486940833158_9185052948525219840_o33163143_2127486604166525_4409452282089832448_o33183018_2127486654166520_3389310541842350080_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Gegužės 17 dieną Karvio skyriaus darželinukai pakvietė tėvelius į kultūros namus švęsti Šeimos šventę. Vaikai dainavo, deklamavo ir kvietė tėvelius šokti kartu.

33154364_2129021054013080_295713480491663360_n33216234_2129020944013091_5069259438867611648_n33222847_2129020787346440_1143180110757625856_n33237624_2129020824013103_2568545525687123968_n33302974_2129021004013085_5546524953647513600_n33306047_2129020730679779_2811725289791422464_o33528379_2129020880679764_1781871460256579584_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Gegužės 16 dieną 9-os klasės mokiniai dalyvavo Riešės gimnazijos organizuotoje viktorinoje "Mes Europiečiai".

33021028_2127488467499672_4282696948097482752_o33132542_2127488504166335_1555625218897084416_o33194621_2127488550832997_5293282063988817920_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Pasivaikščiojimas po Buivydiškių apylinkes...

33299873_2129095554005630_5274785203213041664_o33300196_2129095657338953_637839906592260096_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Balandžio 27 d. pradinių klasių mokinių choras „Dainorėliai“ dalyvavo III -čiajame šalies 1-5 klasių mokinių Krikščioniškos muzikos festivalyje- konkurse „Meilės giesmės“, kuris vyko Vilniaus Maironio progimnazijoje. Prieš konkursą mokiniai dalyvavo Šv. Mišiose Vilniaus Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje.

Mūsų mokyklos mokiniai atliko giesmę „Noriu tarnauti Tau“.

Ačiū visiems už pastangas, norą dainuoti ir garsinti mokyklos vardą.

 

Buivydiškių pagrindinės mokyklos Sudervės skyriaus vedėja, muzikos mokytoja Vida Jacevičienė dainuojamediplomaskvietimaslaukiame v. miipadkapirmieji atjome  ventov

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

 

Buivydiškių pagrindinės mokyklos bendruomenė kviečia į tradicinę

DVARO DIENOS

šventę, vyksiančią 2018 m. gegužės 22 d. Buivydiškių pagrindinėje mokykloje (Ąžuolų g. 3, Buivydiškės). Šventės pradžia 10 val.Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencinio projekto "Mokiniai mokiniams" baigiamasis renginys 30420464_2117228701858982_8789227485845053699_o31024600_2117228598525659_488389916390851908_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Balandžio 26 dieną Zujūnų bibliotekininkė Jadvyga Rybakova pakvietė mūsų mokyklą į susitikimą su Lietuvos fotografu, keliautoju, leidėju bei žymaus fotografijų albumo „Neregėta Lietuva“ autoriumi Mariumi Jovaiša. Fotografas papasakojo apie save, savo šeimą, apie aplankytas šalis, apie aktyvų laisvalaikį, kaip atrado savo aistrą fotografuoti. Kad norint užfiksuoti gerą kadrą, reikia įveikti nemažai sunkumų. Sužinojome, kad fotografijų albumas „Neregėta Lietuva“ išleistas 11 pasaulio kalbų, surengta daugiau kaip 30 tarptautinių parodų. 30425273_2115318058716713_5527963577501582950_o30813953_2115317912050061_4492067946358377146_o30815941_2115317972050055_9191407168779974673_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Balandžio 25 dieną mokykloje vyko paskaita „Kaip būti geru gyvūno šeimininku?“. Gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ atstovė papasakojo vaikams kaip tinkamai prižiūrėti savo augintinį, kaip atpažinti šuns kūno kalbą, kaip rasti pasimetusį gyvūną.

30167269_2114849795430206_9075377026171199223_o30171827_2114849825430203_3473103124509155977_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Daugiau nei pusmetį veikianti „Tėvų linija“ - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais. Paskambinus nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12, su Paramos vaikams centro psichologais galima konsultuotis dėl įvairių problemų, kylančių visais vaikų amžiaus tarpsniais.


Daugiau informacijos: Paramos vaikams centras ir Facebook'e


2017–2018 mokslo metais Buivydiškių pagrindinės mokyklos Sudervės skyriaus priešmokyklinukai ir pirmokai dalyvavo prevencinėse programose: „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“. Programas vykdė socialinė pedagogė Nijolė Šikšnienė, kuri tobulino kompetencijas VšĮ „Vaiko labui“ rengiamuose seminaruose. Dabar šios dvi programos apsijungia į vieną tęstinę dvejų metų ankstyvosios prevencijos programą, kurios pirmoji dalis yra „Zipio draugų“ programa, o antroji – „Obuolio draugų“ programa. Programų tikslas – padėti vaikams įtvirtinti turimus ir įgyti naujų socialinių bei sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės emocinės vaikų savijautos ir psichikos sveikatos. Programos įvykdytos sėkmingai, vaikai pasiekė ne tik puikių rezultatų, bet ir suteikė gerų emocijų. Paskutinės pamokėlės metu vaikai gavo diplomus, ženklelius ir saldžių dovanėlių. Dalyvauti šių programų įgyvendinime mokykla žada ir kitais mokslo metais.

30171719_2114785762103276_413625531729005855_o30420509_2114785688769950_8729500866289781343_o30813982_2114785328769986_1450893181119015771_o30822121_2114785235436662_7699582777739209485_o30991652_2114785432103309_2516438825356344594_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Balandžio 23 dieną 8-10 klasių mokiniai su socialine pedagoge N.Šikšniene lankėsi Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos dirbtuvėse, kur susipažino su komunalinio ūkio paslaugų darbuotojo (staliaus, santechniko, elektriko), santechniko, suvirintojo ir elektromontuotojo profesijomis.

30073488_2114756078772911_6288475631629892587_o30167553_2114756148772904_3991596622260888030_o30171379_2114755815439604_3239516959247614405_o30425533_2114755942106258_7317416241674302254_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Balandžio 20 dieną Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokiniai su būrelio „Darbščiosios rankos“ mokytoja N. Šikšniene ir pavaduotoja V. Černiauskiene vyko į Dargužių amatų centrą susipažinti su tradiciniais dzūkiškais patiekalais ir gamybos ypatumais. Pirmiausia vyko ekskursija po amatų centrą, kur mokiniai susipažino su autentiškomis dzūkiškomis audimo staklėmis, verpimo rateliu bei kitais amatais. Ypač vaikai susidomėjo eksponuojamu Pirčiupių kaimo maketu. (1944 metų birželio 3-iąją įvyko Pirčiupių kaimo tragedija. Tądien, vos išaušus, vokiečiai apsupo kaimą ir, suvarę į kluonus, gyvus sudegino 119 žmonių) Po ekskursijos vaikai mokėsi kepti bandą ant kopūsto lapo. Pašovus kepti bandas, visi žaidė įvairius senovinius žaidimus, minė mįsles, mokėsi šokti, klausėsi pasakojimų apie dzūkiško maisto gaminimo tradicijas, papročius. Kai iškepė, vaikai su malonumu gardžiai jas suvalgė, užsigerdami žolelių arbata bei smagiai nusiteikę grįžo namo.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

30425343_2114739735441212_8483350108918904219_o30856752_2114739892107863_24334024788216919_o30948804_2114739812107871_4789411632920537427_oa

SIGE by Kubik-Rubik.de


Balandžio 19 d. 6-9 klasių mokinės su socialine pedagoge N. Šikšniene dalyvavo jau paskutiniame psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencinio projekto seminare. Šį kartą lektoriai kalbėjo apie kiberpriklausomybes. Visi projekto dalyviai gavo padėkas. 30167515_2114791222102730_5721289835999358523_o30991667_2114790928769426_2470324728248710567_oa

SIGE by Kubik-Rubik.de


Balandžio 13 dieną mokykloje vyko metodinė diena „Mokiniai – aktyvūs prevencinių veiklų organizatoriai“.
Metodinės dienos programa:
9:00 – 10:00 Dalyvių registracija.
10:00 – 10:30 Pranešimas. „Mokiniai – aktyvūs prevencinių veiklų organizatoriai“. Socialinė pedagogė metodininkė Nijolė Šikšnienė, psichologė Eglė Žibūdaitė.
10:30 – 11:15 Atvira veikla: mokiniai – mokytojams. „Alkoholio poveikis sveikatai“. Izabelė Vilimaitė 7 kl., Aistė Karosaitė 9 kl.

11:15 – 11:45 Kavos pertrauka.
11:45 – 12:30 Klasės valandėlė: mokiniai – mokiniams. „Mes prieš patyčias“. Ernestas Zapolskij 7 kl., Aistė Prialgauskaitė 9 kl.
12:30 – 13:15 Pranešimas. „Pirmieji Kimochi metai“. Ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Mažena Kolba, Agata Lipnevič.
13:15 – 13:45 Metodinės dienos aptarimas. Refleksija.
1129983502_2111155535799632_546284888129068039_o29983638_2111154985799687_3957425070452972041_o29983695_2111155172466335_81669245259281016_o30052157_2111154892466363_1243926108688946753_o30073410_2111155439132975_3180607341871267152_o30073531_2111155252466327_2678877484458948299_o30167330_2111154759133043_8531962979017504014_o30167426_2111153562466496_7361830698912147749_o30168082_2111155635799622_9061141046553002185_o30420063_2111155065799679_4991725215354464811_o30424860_2111155355799650_3069006794121333224_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Balandžio 11 dieną 9 ir 10 klasių moksleiviai su fizikos mokytoja I. Šaukliene lankėsi Vilniaus Technologjjų ir Verslo profesinio mokymosi centre, kuriame vyko edukacinė veikla. Mokiniai susipažino su centro skyriais, mokymo programomis, apžiūrėjo dirbtuves. Sektorinių praktinio mokymo centro vadovas

T. Preigauskas papasakojo kokie yra sektoriniai centrai, kokius projektus vykdo bei apie stojimo ir mokymosi sąlygas.
Įdomiausia ir svarbiausia buvo tai, kad fizikos pamoka ,,Srovės stiprio matavimas “ vyko tikroje modernioje laboratorijoje. Tikimės, kad ir toliau bendrausime ir bendradarbiausime.
30167392_2110121792569673_1789382858453886451_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Lietuvos vaikų ir jaunimo centras vasario, kovo mėn. organizavo ,,Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ socialinę akciją ,,Užkrėsk gerumu“, kurioje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai. Kovo 22 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyko socialinės akcijos ,,Užkrėsk gerumu“ baigiamasis renginys, kurio metu visi akcijos dalyviai buvo apdovanoti. Renginio metu vyko diskusija ,,Kodėl daryti gerus darbus verta, bet ne visada paprasta“. Diskusijoje dalyvavo Dr. Robertas Povilaitis ir Dr. Austėja Landsbergienė, o visiems svečiams savo dainas atliko projekto „Lietuvos balsas“ dalyvė Kotryna ir projekto ,,Mes – vieno kraujo“ dalyvė Eglė. 29063926_2099692963612556_6297391762335003941_o29064523_2099693043612548_3265651475122464963_o29351677_2099693150279204_7692482365037239412_o29665577_2099692893612563_7127117254697235070_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Žemės dienos minėjimas
1. Užsiregistravome dalyvauti nacionalinėje "Žaliojoje olimpiadoje". Pristatymas.
2. Viktorina.
3. Edukacinė išvyka į Gyvybės mokslų centrą.

Daugiau nuotraukų Facebook'e

29060432_2099703426944843_4758939798201373660_o29060594_2099704060278113_5390045707298092024_o29063775_2099703753611477_2921184688582404905_o29063870_2099704260278093_8912600179721346453_o29064204_2099703023611550_775974764888121449_o29064388_2099702976944888_4093036894232134898_o29355007_2099703286944857_1020553552766210465_oa

SIGE by Kubik-Rubik.de


Kovo 15 d. 8-10 klasių mokiniai dalyvavo profesinio veiklinimo užsiėmimuose Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykloje. Ten susipažino su smulkaus verslo organizatoriaus, logisto ekspeditoriaus, konditerio, virėjo, viešbučio darbuotojo, pardavėjo, padavėjo, barmeno ir kt. profesijomis. 29060575_2099784843603368_1818651458165208545_o29063989_2099785353603317_440814320808870185_o29064299_2099784876936698_3998590499920178573_o29351776_2099785656936620_1531073336920227479_o29352182_2099785476936638_5852051822978546599_o29662353_2099785086936677_323798407648820255_o29662700_2099784966936689_4895918425468212324_o29662822_2099785186936667_4452896064494245565_o29664684_2099785706936615_6167556125133336990_o29744308_2099785356936650_5810593856972364429_o29745140_2099785533603299_5260819993740555961_oa

SIGE by Kubik-Rubik.de


Kovo 14 dieną Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokiniai lankėsi gyvūnų globos namuose „Lesė“. Mokiniai aukojo pinigus ir pirko gyvūnams reikalingą maistą bei nešė šiukšlių maišų ir pirštinių, kurių taip reikia gyvūnų priežiūrai. Vaikus pasitikusi savanorė Rasa papasakojo apie gyvūnų globą, jų priėmimą, kasdieninę priežiūrą, maitinimą, vedžiojimą. Mokiniai sužinojo, kad visus darbus atlieka savanoriai, kurie aukoja savo laisvalaikį.
Keli mokiniai rimtai susidomėjo, kaip tapti šuniukų šeimininkais. 28619393_2092051497710036_6651941125265115801_o28619545_2092051291043390_7744890604975336635_o28701635_2092050851043434_881373702088294859_o28827185_2092050727710113_6654640761881866357_o28828084_2092051071043412_8361679011641010253_o28828140_2092051224376730_8696097386965857759_o28828403_2092050971043422_1717982623204669669_o28828703_2092051151043404_4714468701294447534_o28947048_2092051607710025_5878621156456551318_o28947599_2092051387710047_6680199878501916850_o28954348_2092050804376772_8130147439275941410_oa

SIGE by Kubik-Rubik.de


Kovo 14 dieną mokykloje paminėta PI diena 29060775_2099707156944470_5063835592350998719_o29060836_2099707486944437_3238021662061978066_o29060852_2099707876944398_7078440168822844945_o29351680_2099707823611070_6530837211403173144_o29351694_2099707543611098_8892299240621216744_o29352356_2099707340277785_8440605609003961990_o29354613_2099707236944462_1186284551241913487_o29662428_2099707940277725_2268584461077310424_o29665260_2099707420277777_2944849963857421617_o29745054_2099707290277790_9118015724518113836_oa

SIGE by Kubik-Rubik.de


Kovo 9 dieną, artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, 5-9 klasių mokiniai lankėsi Signatarų namuose. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti Nepriklausomybės Aktą, arčiau susipažinti su Lietuvos istorija bei apžiūrėti ten esančią ekspoziciją. Atnaujintoje ekspozicijoje klasikinėmis ir naujomis technologinėmis priemonėmis pristatomas Lietuvos kelias į valstybingumą nuo XIX a. antros pusės iki lemtingojo Vasario 16-osios Akto pasirašymo.
Taip pat lankėmės Katedros aikštėje, kur palikome savo palinkėjimą bei pasakėme „Ačiū“ visiems, kurie savo darbais prisidėjo prie Lietuvos laisvės bei įsiamžinome 100-mečio varpe.128619510_2090785761169943_5600227927726379033_o28698402_2090786054503247_3366385852767095876_o28698660_2090785867836599_5953859103095376555_o28698667_2090785951169924_5222264700189954196_o28827322_2090785721169947_106968891414495996_o28827943_2090785804503272_3382047816916681022_oa

SIGE by Kubik-Rubik.de


Integruota anglų kalbos ir geografijos pamoka Japonijos ambasadoje28616639_2088601611388358_5191667515028518173_o28699269_2088601648055021_665968535851139174_o28828648_2088601521388367_556509388457666931_oh

SIGE by Kubik-Rubik.de


Puošiamės Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventei 28516619_2088480511400468_5362903742421034512_o28616989_2088478494734003_900791872218542299_o28617143_2088477748067411_384833025568288522_o28617227_2088477951400724_5006115363484948700_o28699126_2088478344734018_4160914049057317398_o28827142_2088477814734071_623192759464013984_o28827549_2088478268067359_5129435957480220237_o28947563_2088477918067394_3488589058865492090_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Kovo 2 dieną visa mokykla kvepėjo pyragaičiais, kepiniais ir kitais gardumynais. Būrelio „Darbščiosios rankos“ mergaitės ir berniukai ne tik turėjo progą parodyti savo gebėjimus, išmonę, bet ir įgyti verslo žinių. Klegesys ir gera nuotaika sukvietė visą mokyklos bendruomenę nusipirkti gardėsių.28617017_2088093221439197_5641365808399327665_o28619014_2088093264772526_1148471306521763692_o28619584_2088093091439210_1386919838295061139_o28699390_2088093184772534_4889397031517560829_o28701596_2088093491439170_7561374854970337104_o28828463_2088093361439183_5920907508176190443_o28947099_2088093141439205_9054606821358262724_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Sveikiname 9 klasės mokinę Aistę Prialgauskaitę laimėjusią III-iąją vietą Regioninių mokyklų matematikos olimpiadoje (9-10 klasių grupėje)

28661429_2088028924778960_7791777481305972578_n

SIGE by Kubik-Rubik.de


Projekto "Lietuvos valstybei 100" IV-oji diena. 127993785_2080246682223851_3726678640816086427_o28061015_2080246885557164_7410165792156670766_o28061428_2080246198890566_6081806359230104155_o28061649_2080247338890452_6693129536504622116_o28061689_2080248138890372_2603624416777262470_o28070474_2080246965557156_4634572414124829494_o28070607_2080247685557084_2383125444809056755_o28070713_2080246778890508_5914738816174716045_o28071326_2080246558890530_4615729430621896008_o28161480_2080247245557128_2178277424293126506_o28161977_2080246442223875_5797459254027608163_o28162103_2080246278890558_1120783347585006661_o28234940_2080248348890351_954218088070770408_o28235127_2080247035557149_392186402486238202_o28235706_2080246358890550_7434356804787560765_obcefg

SIGE by Kubik-Rubik.de


Projekto "Lietuvos valstybei 100" III-oji diena - išvyka į LR Istorinę Prezidentūrą. 128060865_2080240635557789_5336493097407359053_o28061418_2080239168891269_4072326572703915004_o28061531_2080239942224525_9106425085801966693_o28070501_2080239808891205_8551207630228401846_o28071026_2080239298891256_7132220303211718459_o28071075_2080239668891219_4335547864836495106_o28161483_2080240368891149_78798492534764215_o28162174_2080239572224562_692804916084347148_o28162248_2080238895557963_168331339468626294_o28235313_2080239018891284_6376641374762849639_o28235588_2080239478891238_2301875207861428134_o28235631_2080239215557931_56168061111489063_o28235690_2080239122224607_2475922826358458477_o28238426_2080239375557915_7462043118303883753_o28337103_2080240492224470_3328740331696182653_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Projekto "Lietuvos valstybei 100" II-oji diena.27983264_2080228808892305_5092764921651434306_o27993648_2080230135558839_1099133526700815034_o28061013_2080229702225549_8271523403839753678_o28071013_2080229072225612_4130119649813871964_o28071274_2080229375558915_5092986546882260872_o28071279_2080229215558931_2458710986000095198_o28071323_2080229868892199_7095266830927085770_o28164452_2080230058892180_8511153015143160644_o28238432_2080230885558764_5064705356635169283_oaabcdefg

SIGE by Kubik-Rubik.de


Projektas "Lietuvos valstybei 100"1227747954_2075937385988114_3102257297669295813_o27788210_2075936875988165_5995580078545309205_o27788447_2075936575988195_7645223968463612400_o27788499_2075938575987995_2232218182194410017_o27907787_2075937545988098_5781436349524798835_o27982638_2075936735988179_121707495781812660_o28061658_2075937112654808_8394854752540773795_o3abcdef

SIGE by Kubik-Rubik.de


Vasario 6 dieną 5-6 klasių mokiniai su informacinių technologijų mokytoja E. Baltrukaityte ir socialine pedagoge N. Šikšniene dalyvavo kasmetiniame saugesnio interneto renginyje „Viskas prasideda nuo mūsų!“ , kuris vyko Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Renginio metu mokiniai ir mokytojai dalyvavo tiesiogiai transliuojamoje paskaitoje, dalijosi savo patirtimi virtualioje erdvėje bei dalyvavo įvairiose interaktyviose veiklose. Renginio vedėjas Audrius Bružas dalijosi savo patirtimi internete, o pamokos vedėjas parodė, kaip galima sužinoti daug naudingų dalykų, išmokti kalbų ar net pasivaikščioti po Marsą. 27629048_2074339232814596_2904383241540606695_o27629448_2074339342814585_7508001410793926275_o27710046_2074339149481271_6640980489322754148_o27710343_2074339266147926_7845669222505163680_o27747401_2074339602814559_4757773683476522353_o27747978_2074339482814571_7350393519306742497_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Vasario 8 dieną 5-6 klasių mokiniai su socialine pedagoge, psichologe ir klasės vadove lankėsi Buivydiškių Dienos nestacionarių socialinių paslaugų centre, skirtame neįgaliems ir sutrikusio intelekto vaikams. Centre teikiamos neįgaliųjų vaikų socialinės globos, dienos užimtumo, lavinimo, ugdymo ir kitos paslaugos. Centro darbuotojos aprodė patalpas, leido išbandyti visas ugdymo priemones ir veiklas. Ypač vaikams patiko multisensorinis kambarys. Multisensorinė aplinka skatina pirminius lytėjimo, regos, garso ir judėjimo pojūčius. Tokioje aplinkoje kiekvieną užplūdo pasitikėjimo ir atsipalaidavimo pojūtis. 27625475_2074318076150045_3890127675033377763_o27628631_2074318496150003_5433404427014005315_o27629006_2074318282816691_6914799187919534148_o27629125_2074318359483350_6089542374920967251_o27709714_2074318646149988_2604215181468183880_o27709725_2074318702816649_361536387455124986_o27788230_2074318112816708_4999314862778317508_o27788422_2074318429483343_5310227247310991924_o27797497_2074318782816641_7506571027425128793_o27797771_2074318556149997_90536141128018968_o27912446_2074318822816637_6283782858251518342_o27982774_2074318212816698_3193149160751773411_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Saugesnio interneto dieną (SID) kiekvieną vasarį organizuoja jungtinis tinklas „Insafe / INHOPE“ kartu su Europos Komisija. Siekiama skatinti vaikus ir jaunuolius saugiai ir atsakingai naudotis skaitmeninėmis technologijomis.

 

Tarptautinė Saugesnio interneto dieną 2018 m. bus minima vasario 6 d. su šūkiu „Junkis, kurk, ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“

Prisijunk ir tu!

 

Susijęs vaizdas

 


 

Dėmesio!


Primename, kad vyksta mokyklos emblemos kūrimo konkursas. Kviečiame aktyviai dalyvauti visus mokyklos bendruomenės narius. Emblema – tai sutartinis ženklas, simboliškai reiškiantis kokią nors sąvoką arba idėją.Visi mėgstantys kurti kviečiami pateikti savo darbus iki sausio 28 d. elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , Buivydiškių pagrindinės mokyklos raštinėje arba Sudervės skyriaus vedėjai. Daugiau informacijos pateikiama konkurso nuostatuose (manodienynas.lt)Sausio 13-oji
Sausio 13 d. Buivydiškių pagrindinėje mokykloje vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija". Mokiniai ir mokytojai 8 val. mokyklos languose įžiebė žvakutes, vienybės ir atminimo simbolius. Pilietiškumo pagrindų mokytoja mokyklos foje parengė stendą, skirtą sausio 13 įvykiams paminėti. Istorijos mokytojas dar kartą visiems priminė, kokia yra Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos reikšmė, kodėl taip brangios žuvusiųjų aukos, kurios ant Tėvynės laisvės aukuro paaukojo brangiausia, ką jie turėjo – savo gyvybę. Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji. Vėliau visa mokyklos bendruomenė žiūrėjo dokumentinį filmą „Lietuva, sausis 1991". Tik gerbdami ir žinodami savo tautos praeitį, galime kurti Lietuvos ateitį. 26685127_2059821077599745_8713101411574912198_o26685825_2059820797599773_5376342997408687009_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Gruodžio 28 d. Buivydiškių pagrindinėje mokykloje vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras„Viešas kalbėjimas ir charizma bei jų įtaka dirbant ir bendraujant su mokiniais“, kurį vedė lektorius Algirdas Viltrakis. Seminaro metu mokytojai buvo sužinojo kaip lavinti viešo kalbėjimo įgūdžius ir charizmą, diskutavo kaip galima stiprinti pasitikėjimą savimi prieš įvykius, kurie kelia baimę arba stresą. Aktyviai patys dalyvavo praktinėse veiklose, lavino kūno kalbą, kuri suteikia pasitikinčio savimi įvaizdį bei, kuri efektyviai perteikia žinutę auditorijai – taip auditorija greičiau mokosi. 26678498_2059827337599119_1518258677882722769_o26757102_2059827400932446_7092834700423415690_o26850880_2059827447599108_1394823786595780845_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Lapkričio 13 - gruodžio 22 dienomis vyko lankomumo akcija „Nei vienos be priežasties praleistos pamokos“. Mokiniai, kurie akcijos metu nepraleido nei vienos pamokos, buvo apdovanoti bilietais į pasirinktą kino filmą.

26063492_2051999271715259_8740194880660866763_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Sveikiname Kalėdinio stalo teniso turnyro nugalėtojus. I-ąją vietą iškovojo 6-os klasės mokinys M. Verbickis, II-ąją – A. Prialgauskaitė (9kl.), III-ąją vietą M.Mitokas (9kl.), IV-ąją vietą iškovojo V.Rinkevičiūtė (9kl.).126024206_2051994861715700_8600485573378063806_o26025850_2051994968382356_1102846625211066465_o26063575_2051994351715751_52927030108999296_o26170356_2051994748382378_4970054101787528706_o26173994_2051994695049050_2607496199417902800_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Edukacinė išvyka „Kalėdinis Vilnius“1225790739_2052113231703863_8205883898285750213_o26024027_2052114218370431_7629304463507237270_o26024063_2052114348370418_7682853228414564326_o26025770_2052113825037137_5842209326924095231_o26026141_2052114125037107_2257802646554220438_o26114561_2052114271703759_7440290676934379499_o26171215_2052111281704058_7796854849595508221_o34567

SIGE by Kubik-Rubik.de


Edukacinė veikla Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (5-6 klasė)26025891_2052107678371085_5645867716314183666_o26060087_2052108148371038_6044831305871838772_o26173092_2052108361704350_475235680980384559_o26198486_2052107838371069_3520359548057803356_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Išvyka į Vilniaus geležinkelio muziejų

Gruodžio 13 dieną 7-9 klasių mokiniai lankėsi Vilniaus Geležinkelių muziejuje, kuriame vyko edukacinė veikla. Mokiniai susipažino su geležinkelio era Lietuvoje ir pasaulyje, geležinkelininko profesija, susidomėję apžvelgė muziejaus ekspoziciją. Maketų salėje matė 3 veikiančius geležinkelio maketus. Ieškojo nurodyto objekto. Stebėjo mokomąjį filmuką, kaip elgiasi žmonės geležinkelio pervažose. Smagiausia išvykos dalis buvo kelionė traukiniu į oro uostą ir atgal. 25438839_2048101705438349_1279719625423552122_o25438918_2048101785438341_1834865300837204724_o 125440047_2048101538771699_4051689085967955730_o25440099_2048101448771708_3544256012270836249_o25440272_2048101378771715_601172836314408036_o25487354_2048101748771678_4029931422600058168_o25487381_2048101098771743_4367890887313711950_o25487527_2048101212105065_3450688460228790206_o25487559_2048101855438334_7387424101836098161_o25488361_2048101305438389_6462599730833826195_o25542745_2048101588771694_4890931380963420855_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Tarpmokyklinis respublikinis projektas “Pasveikinkime vieni kitus”

Gruodžio mėnesį 2-4 klasių mokiniai dalyvavo respublikiniame tarpmokykliniame anglų kalbos, dailės ir technologijų integruotame projekte Let‘s Greet Each Other (,, Pasveikinkime vieni kitus“) . Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokiniai pristatė savo kalėdinius atvirukus (pasirinkta technika) į Avižienių gimnaziją bei užrašė sveikinimą anglų kalba. Avižienių gimnazija pristatė savo darbus Buivydiškių pagrindinės mokyklos parodai . Projekto tikslas - ugdyti pradinių klasių mokinių kūrybiškumą, skatinti iniciatyvumą ir bendradarbiavimą tarp Buivydiškių pagrindinės mokyklos ( su anglų kalbos mokytoja metodininke Lilija Schoenbeck ) ir Avižienių gimnazijos (su anglų kalbos vyresniąja mokytoja Marija Adomaitiene) mokinių.

Gruodžio 13-22 dienomis vyko paroda, kurioje dalyvavo 20 mokinių iš kiekvienos mokyklos. Patys mokiniai išrinko geriausius darbus; buvo įteikti 5 sertifikatai, 15 padėkų dalyviams ir jų anglų kalbos bei pradinių klasės mokytojams. Geriausi atvirukai Buivydiškių pagrindinės mokyklos : Justinos Šaluchanskajos 2 kl., Justino Dineiko 2 kl., Paulinos Emilijos Matiukaitės 3 kl., Tito Čepės 2 kl. Rimantės Čepliauskaitės 4 kl. Geriausi atvirukai Avižienių gimnazijos mokinių yra: Alberto Trinkuno 3 kl., Maženos Aliaševič 3 kl.,Paulinos Jankovskos 2 kl., Dominiko Subotovič 4 kl., Evelinos Bilotaitės 3 kl.

Mokiniai labai kruopščiai dirbo, įgijo rašymo įgūdžių, sukūrė savitų darbų, daug mokytojų ir tėvų galėjo aplankyti parodą,kurioje vyravo šilta, draugiška, šventiška nuotaika. 016023040095096106109

SIGE by Kubik-Rubik.de


Gruodžio 1 d. minima pasaulinė AIDS diena. Šios dienos tikslas propaguoti brandesnį visuomenės, žiniasklaidos, sprendimų priėmėjų požiūrį į ŽIV infekciją ir susijusias problemas. Ta proga mokykloje vyko Pasaulinės AIDS dienos „Protmūšis“. Jame dalyvavo 6-9 klasių mokiniai, kurie ne tik gerai praleido laiką, bet ir sužinojo naujų faktų apie ŽIV virusą, jo sukeltą ligą, užsikrėtimo kelius, prevencines priemones, gydymą bei Raudonojo kaspino istoriją.

Izabelė Vilimaitė 24799205_2041988019383051_3452156508783861231_o24799448_2041988119383041_95424885278869088_o24831249_2041988146049705_8791329472175904233_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Lapkričio 30 dieną Buivydiškių pagrindinėje mokykloje lankėsi Sveikatos apsaugos ministerijos ekstremalių sveikatai situacijų centro apsinuodijimų informacijos biuro toksikologė L.Gruzdytė, kuri dėstė paskaitą „Kanapės ir nikotinas: mitai ir realybė.“ Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistė D. Jakubavičiūtė mokiniams atvežė parodyti dervų modelį, sudarytą iš cigarečių pakelio ir nuorūkų panardintų į gličias „dervas“, kuris vaizduoja kancerogeninio skysčio kiekį, susikaupusį žmogaus plaučiuose per vienerius rūkymo metus, surūkant po pusę pakelio cigarečių per dieną. Dar mums parodė toksinių dervų pakelio modelį, kuriame buvo 2 ištraukiamos cigaretės pripildytos gličiomis „dervomis“. Šių dviejų cigarečių dervos parodo, koks toksinių dervų kiekis patenka į rūkančio žmogaus organizmą surūkius vieną pakelį cigarečių. Visi mokiniai susidomėję klausėsi šios paskaitos, nes išgirdo daug naudingos informacijos.
Aistė Prialgauskaitė, 9 kl.124131972_2038134116435108_6064752513684894228_o24254937_2038134189768434_2233811213018271987_o24291454_2038134043101782_6706267151158195218_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Lapkričio 30 dieną Buivydiškių pagrindinėje mokykloje lankėsi Sveikatos apsaugos ministerijos ekstremalių sveikatai situacijų centro apsinuodijimų informacijos biuro toksikologė L. Gruzdytė, kuri dėstė paskaitą „Kanapės ir nikotinas: mitai ir realybė.“ Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistė D. Jakubavičiūtė mokiniams atvežė parodyti dervų modelį, sudarytą iš cigarečių pakelio ir nuorūkų panardintų į gličias „dervas“, kuris vaizduoja kancerogeninio skysčio kiekį, susikaupusį žmogaus plaučiuose per vienerius rūkymo metus, surūkant po pusę pakelio cigarečių per dieną. Dar mums parodė toksinių dervų pakelio modelį, kuriame buvo 2 ištraukiamos cigaretės pripildytos gličiomis „dervomis“. Šių dviejų cigarečių dervos parodo, koks toksinių dervų kiekis patenka į rūkančio žmogaus organizmą surūkius vieną pakelį cigarečių. Visi mokiniai susidomėję klausėsi šios paskaitos, nes išgirdo daug naudingos informacijos.
Aistė Prialgauskaitė, 9 kl.
23669136_2033506546897865_1865976946164389962_o23669201_2033506456897874_8231731546146967352_o23674674_2033506350231218_3241645987051689564_o23736128_2033506593564527_2440316504488131970_o23737735_2033506646897855_146500997541704904_o23783658_2033506163564570_1244199202373838260_o23800127_2033506230231230_4705507132135415741_o23825890_2033506033564583_8947700400757665113_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. 2017 metų Tolerancijos dienos simbolis – rankos. Visų rankos yra skirtingos: mažo vaiko, suaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters, skirtingų rasių atstovų – skirtingos rankos. Bet svarbiausia yra tai, kad žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna. Ar susimąstei, ką gali žmogaus rankos? Tavo rankos?
Minint Tolerancijos dieną mokykloje vyko mokinių sukurtų mini spektaklių demonstravimas, panaudojant forumo teatro metodą. Forumo teatro pradininkas yra Augustas Boalis. Ši teatro forma nuo kitų skiriasi tuo, kad žiūrovai yra ir aktoriai, vaidinimas nėra baigtinis, jis nuolat kinta pagal žiūrovų siūlymus. Forumo teatro tikslas yra ne rasti teisingiausius sprendimus, o ruoštis kasdienio gyvenimo situacijoms, kurioms reikia mūsų ištvermės, kūrybiškumo ir drąsos. Augustas Boalis teigė, kad Forumo teatro metu niekas negali išlikti pasyviu stebėtoju. Net jeigu renkamės neišsakyti savo nuomonės ir tik stebėti spektaklį iš šalies – tai vis tiek jau yra pasirinkimas, reikalaujantis mūsų aktyvumo. Taigi, mes dalyvaujame – visada.
23669136_2033506546897865_1865976946164389962_o23669201_2033506456897874_8231731546146967352_o23674674_2033506350231218_3241645987051689564_o23736128_2033506593564527_2440316504488131970_o23737735_2033506646897855_146500997541704904_o23783658_2033506163564570_1244199202373838260_o23800127_2033506230231230_4705507132135415741_o23825890_2033506033564583_8947700400757665113_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Lapkričio 21 dieną Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokiniai tyrė Buivydiškių tvenkinio vandens pH vertę. Tyrimas parodė, kad vandens pH vertė yra 7, t.y. neutrali, todėl tvenkinyje yra palanki terpė rūšinei įvairovei egzistuoti. Jei terpės pH vertė mažesnė už 5 arba didesnė už 9, jokia gyvybė nėra galima. Visi medžiagų apykaitos procesai priklauso nuo pH vertės. 24131813_2038104209771432_3803857587058091620_o24131909_2038104033104783_8354038408189281135_o24131942_2038103749771478_2095502556989582586_o24172807_2038103536438166_3844810567012179500_o24172969_2038103833104803_927999650553512236_o24173087_2038103549771498_1349648984193372468_o24173560_2038103659771487_8926060108838049373_o24255042_2038103943104792_342032271111465745_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencinis projektas
„Mokiniai- mokiniams“
Projekto tikslas – sudaryti galimybę mokiniams gauti informacijos apie priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo grėsmę iš bendraamžių.
Projekto metu mokiniams organizuojami mokomieji seminarai, kuriuos veda Respublikinės VU ligoninės Toksikologinio skyriaus vedėja Gabija Laubner ir psichologė Sandra Simanauskaitė. Apmokyti mokiniai prisideda prie sveikatingumo programų vykdymo mokykloje, veda klasės valandėles psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos temomis bendraamžiams ir žemesnių klasių mokiniams.
Lapkričio 16 d. 6-9 klasių mokinės su socialine pedagoge N. Šikšniene dalyvavo jau II-ajame projekto seminare. Šį kartą lektoriai kalbėjo apie rūkymą. Todėl dabar šias žinias mergaitės galės perduoti savo bendraamžiams.
23735943_2033577800224073_4557211812162633331_o23736066_2033577703557416_158914246320792416_o23737581_2033578000224053_6967033923878807011_o23783521_2033577873557399_5429151924893131742_o23783578_2033578100224043_8587897409153407806_o23800212_2033577743557412_5061051691744268084_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Traumatizmo prevencijos paskaitos

Lapkričio 7 d. ir lapkričio 14 d. lektorius Mindaugas Balsys 5-10 klasių mokiniams skaitė paskaitas: „Vaikų traumų anatomija“ bei „Žmogaus kūno gelmė“. Lektorius pasakojo apie žaizdų gijimą, raumenų darbą, kaip sveikai maitintis ir sportuoti.
Sužinojome, kad traumatizmas yra sudėtinga socialinė problema, nes nelaimingi atsitikimai ir traumos yra pagrindinė Lietuvos vaikų ir paauglių iki 19 metų amžiaus mirties priežastis. Paskaitų metu vyko diskusijos, filmų peržiūra.
Kamilė Ševeliovaitė

 

23737838_2033576406890879_7128278653928558021_o23783439_2033576180224235_8991233237424594635_o23800097_2033576143557572_8951012097001520107_o 1

SIGE by Kubik-Rubik.deSpalio 31 dieną Buivydiškių pagrindinės mokyklos Sudervės skyriaus pradinių klasių vyr. mokytoja Gražina Jurevičienė dalijosi savo patirtimi ir skaitė pranešimą „Pamoka ar pramoga?“
22860162_2023226561259197_5711501042367756248_o22904859_2023226774592509_1413764600823854837_o23004446_2023226641259189_6379832632187760596_o23004458_2023226714592515_2358545732984839012_o23116736_2023226597925860_6199764784163417461_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Spalio 30 dieną Buivydiškių pagrindinės mokyklos pedagogams vyko metodinė diena „Lietuvos dvarai ir jų kultūra“, kurios metu mokytojai dalyvavo edukacinėje pažintinėje programoje Taujėnų dvare, susipažino su jo istorija, kultūra. Konstantinas Radvila buvo paskutinysis žymiosios giminės atstovas, valdęs šį dvarą.122860108_2023218807926639_6921446005934792090_o22861435_2023218997926620_2314235853048127135_o23004641_2023219117926608_8494739439735676306_o23004780_2023218924593294_5843148755986605700_o23116836_2023219251259928_1995994838192093004_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Konstitucija yra pagrindinis valstybės įstatymas, kuriame nustatyta valstybės santvarka, piliečių teisės ir pareigos. Šiais metais pagrindiniam šalies įstatymui sukako 25-eri metai. Konstitucijos dienai paminėti 9-os klasės mergaitės A. Karosaitė ir A. Prialgauskaitė parengė stendą. Per pilietiškumo pagrindų pamokas bei klasių valandėlių metu mokiniai diskutavo apie piliečių teises, laisves ir pareigas. 23000243_2024204937828026_8337404905710704284_o 123004756_2024267634488423_8685976346737772519_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Projektas „Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis“
Buivydiškių pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai įsijungė į projektą „Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis“. Projekto tikslas – ugdyti pilietišką, aktyvią, atvirą ir draugišką gamtai asmenybę. Projektas susideda iš trijų etapų: PAŽINK, GLOBOK, DALINKIS. Kiekviename etape numatytos skirtingos veiklos, kurių metu reikia pasirinkti vandens telkinį, jį globoti, rinkti informaciją apie vandens telkinio istoriją, atlikti įvairiu
s gamtinius tyrimus, organizuoti vandens telkinio pakrančių švarinimo akcijas bei dalyvauti fotografijų konkurse „Vandens gyvybė“. Už projekto vykdymą atsakingos mokytojos – Lina Lukoševičiūtė Mašalienė, Nijolė Šikšnienė, Erika Džordana Baltrukaitytė. Pirmoji projekto veikla – Buivydiškių tvenkinio pakrantės tvarkymas vyko 2017 m. spalio 24 d. Dabar mokiniai renka informaciją apie Buivydiškių tvenkinius, jų istoriją, vardo kilmę.

1222769572_2020713921510461_6824685953818708798_o22769669_2020713551510498_4010567616522633155_o22769684_2020713168177203_3594113687861363674_o22769704_2020714441510409_9156402624887255118_o22769868_2020714214843765_1306558363851410381_o22770472_2020713994843787_4012930403491256921_o22770695_2020713678177152_3802408527298405876_o22770931_2020713214843865_7216979607985655560_o22791605_2020714361510417_9038107120739000891_o22791640_2020713274843859_1483983908813398719_o22791676_2020714578177062_8876547342108691043_o22829239_2020713738177146_5598698890027209296_o3a

SIGE by Kubik-Rubik.deRuduo Buivydiškių apylinkėse

Fotografavo Darija Naraškevičiūtė


22496115_2016473748601145_682748369664500319_o 122496173_2016475945267592_7924987820759198732_o22499191_2016473691934484_3019111612411854609_o 122499278_2016473931934460_7669402623171040069_o22519925_2016476298600890_3392225308415673204_o22520010_2016474001934453_1112905954196957374_o22548670_2016476021934251_7324712957714054963_o22550082_2016473798601140_7834248313169570678_o 122550260_2016476211934232_8183691275129171813_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Integruota istorijos, geografijos, lietuvių kalbos ir technologijų pamoka Dzūkijos nacionaliniame parke

Spalio 11 dieną 5-10 klasių mokiniai lydimi mokyklos direktorės V. Aponaitės ir klasių vadovių – V.Černiauskienės, M. Malevičienės, L. Mašalienės ir N. Šikšnienės išvyko į integruotą istorijos, geografijos, lietuvių kalbos ir technologijų pamoką Dzūkijos nacionaliniame parke. Lankėmės etnografinėje sodyboje prie Merkinės pas tautodailininką Petrą Pretkelį, kur turėjome galimybę susipažinti su juodosios keramikos technologijomis bei tradicijomis, išbandyti puodžiaus profesiją. Vėliau vykome į Čepkelių valstybinį gamtinį rezervatą, kuriame pamatėme saugomas natūralias Dainavos girios ekosistemas. Galiausiai patraukėme į Mančiagirės pusę, kur Ūlos upės pakrantėje atsiveria viena didžiausių Lietuvoje atodangų.Ten išvydome mažąjį Dzūkijos stebuklą – Ūlos akį – vieną įspūdingiausių Dzūkijos krašto versmių. Sakoma, kad jos vanduo gali pagelbėti nuo įvairių ligų, bet prie šaltinio tuomet reiks nueiti vos saulei nusileidus... Lankėmės Marcinkonių etnografinėje sodyboje, kur sužinojome, kaip šiliniai dzūkai vaikščiojo ,,grybų trobelėm“, žvejojo, medžiojo, skiltuvu skėlė ugnį ir pasišviesdavo ,,dziedu“, ,,ajo Gudų šalalėn spalgenauc“, apsiavę vyžom, kaip įviliodavo biteles į drevėtą pušį ir ,,geiniu“ lipo į medį, apie šilinių dzūkų gyvenimo būdą, papročius, tradicijas, amatus. Išgirdome legendas ir padavimus apie Marcinkonis bei jų apylinkes. Nacionalinio parko teritorija pasižymi ir turtingu kultūros paveldu – garsiais dzūkų kaimais, kurie išlaikė tradicinės architektūros bruožus, savitą vietos gyventojų gyvenimo būdą. Išvykome į Zervynas. Zervynos - etnografinis kaimelis, įsikūręs Varėnos rajone. Šis kaimas yra respublikinės reikšmės architektūrinis paminklas. Šiandien Zervynose yra 48 sodybos, iš kurių tik keletoje nuolat gyvenama, 8 sodybos yra priskirtos etnografinių sodybų kategorijai ir yra saugomos. Čia išvydome įspūdingą kraštovaizdį, senuosius „aprengtus" kryžius ir senovines sodybas.

Izabelė Vilimaitė, 6kl.

Daugiau nuotraukų mokyklos Facebook

22467561_2016416131940240_197464125607127989_o22467772_2016416008606919_5231052603280616797_o22499101_2016415901940263_5033985140819341094_o22499197_2016415841940269_394965300828893879_o22528738_2016415971940256_3307952141008927653_o22528799_2016415811940272_4597444863391145755_o22538734_2016423488606171_5536229643696396186_o22555407_2016415938606926_5113601187745913283_oa

SIGE by Kubik-Rubik.de


Rugsėjo 28 d. 5-7 klasių mokiniai lankėsi Viešojo saugumo tarnybos prie VRM Vilniaus dalinyje, kur vyko atvirų durų diena. Turėjome progą susipažinti su Tarnybos darbu, dalinio istorija. Labai patiko kinologų programa su tarnybiniais šunimis. Vėliau galėjome apžiūrėti naudojamą ginkluotę ir specialiąsias priemones, tarnybinį transportą, o sporto salėje stebėjome sambo imtynių parodomąją programą.

Evelina Zapolska, 7 kl.


 

22218249_2011237022458151_6149718594488287854_o22218522_2011237735791413_3329931342128379183_o22219714_2011237442458109_5372393098521575660_o22219752_2011236695791517_6322697542992362364_o22254766_2011238059124714_1187460966533019349_o22255021_2011237382458115_3785670467246405878_o22290038_2011237539124766_4680360195719454319_o22291102_2011237665791420_4339511325393525087_o22339101_2011237189124801_2132971738933767093_oabc

SIGE by Kubik-Rubik.deSpalio 5 d. 6-9 klasių mokinės su socialine pedagoge N.Šikšniene dalyvavo psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencinio projekto įvadiniame seminare ,,Mokiniai mokiniams“. Seminarą vedė Respublikinės VU ligoninės Toksikologinio skyriaus vedėja Gabija Laubner ir psichologė Sandra Simanauskaitė. Seminaras buvo tikrai naudingas, daug sužinojome apie priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimą, jų žalą ir elgesį, pavartojus narkotikų. Todėl dabar savo žinias galėsime perduoti savo bendraamžiams.
Izabelė Vilimaitė, 6 kl.

 

22290000_2013260915589095_4501975606785450728_o22291161_2013260545589132_1425689172917061155_o22338788_2013260605589126_5458671044095355957_o22339117_2013260752255778_1527495195080569231_o22384426_2013260828922437_4733989136477186053_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Spalio 5 d. – Tarptautinė mokytojų diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą. Mūsų mokykloje šventę organizavo mokinių taryba. Jau rytą atėjusius mokytojus mokykla pasitiko neįprastai: visus įeinančius į mokyklą džiugino skambi muzika, džiaugsmingai šurmuliavo mokiniai. Mokytojams sveikinimo žodžius tarė Aistė Karosaitė ir Vilius Višinskas, taip pat buvo įteiktos gėlės ir mažos dovanėlės. Vėliau mokytojai buvo pakviesti į 5 klasę, kur penktokės tikrino mokytojų žinias, o dešimtokai tuo metu vedė pamokas jaunesniems mokiniams. Labiausiai visus džiugino sutrumpintos pamokos. Mokytojus pavadavę mokiniai pajuto sunkią mokytojo dalią. Kai kurie prisipažino, kad mokytojo darbas yra sunkus ir atsakingas. Vėliau mokytojai vaišinosi mokinių paruoštomis vaišėmis. Vyresniųjų klasių mokiniai: A. Prialgauskaitė, S. Pupeikytė, E. Zapolskij ir E. Zapolska tą dieną tapo 1-4 klasių mokytojais Sudervės skyriuje. Pradinukai buvo nustebinti mūsų drąsa, kūrybiškumu ir savanoryste.

Aistė Karosaitė, Aistė Prialgauskaitė

 

22339224_2013240135591173_7871145124880253625_o22382133_2013239775591209_5193927878738446035_o22382203_2013240292257824_5894266880900314583_o22382377_2013239668924553_3975475886002814789_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Europos kalbų diena
Rugsėjo 26 d. visoje Europoje švenčiama Europos kalbų diena. Šios dienos tikslas – populiarinti daugiakalbę Europos kultūrą, skatinti europiečius mokytis kalbų ir per kalbas pažinti svetimas kultūras.

 

22095846_2007552816159905_4403682856865860841_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Pilietiškumo ir istorijos pamoka muziejuje

Rugsėjo 26 dieną 8-10 klasių mokiniai ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Nijolė Šikšnienė lankėmės Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejuje edukaciniame užsiėmime „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Holokausto istorija, tragediją išgyvenusių žmonių pasakojimais, liudijimais, dokumentais. Apžiūrėję ekspoziciją, skaitėme išgelbėtų žydų vaikų istorijas, daugelį iš mūsų šokiravo aukų skaičius.Vėliau aptarėme gelbėjusių žmonių drąsą ir žmogiškumą. Išėję iš muziejaus, susimąstėme, ar kiekvienas iš mūsų šiandieną išdrįstų taip drąsiai pasielgti?

Darius Kulieša, Vilius Višinskas, 9 kl.


 

21994440_2007737352808118_2682330651643653308_o22042073_2007736899474830_3148260154819315686_o22042361_2007736949474825_5076331237665163353_o22048016_2007736642808189_4507970056436142731_o22051229_2007736866141500_3593021334879838232_o22104546_2007736789474841_3057409006158546874_o22104729_2007737132808140_2070063638056404975_o22104796_2007737032808150_6388906014278425859_o22179912_2007737299474790_1173641844904060144_o

SIGE by Kubik-Rubik.deŽygis, Baltų vienybės dienai paminėti

Saulėtą penktadienio rytą Buivydiškių pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai pėsčiomis nutarė įveikti 15 kilometrų atstumą iki Sudervės, ir taip paminėti Baltų vienybės dieną. Išžingsniavome 9.50 val., kartu su mumis nepabūgo žygiuoti mokyklos direktorė Vilma Aponaitė, socialinė pedagogė Nijolė Šikšnienė ir matematikos mokytoja Rūta Kervienė, o taip pat ir penktoko Justo mama. Kelyje sustojome kelis kartus šiek tiek pailsėti, o kai kas suspėjo net ir pagrybauti. Taip pat pamatėme žalčiuką, o dar prie mūsų prisijungė ir visą kelią toliau lydėjo draugiškai nusiteikęs šuniukas. Kelionės tikslą pasiekėme 12 val. Aplankėme nuostabaus grožio rotondo formos Sudervės bažnyčią, pastatytą pagal Lauryno Stuokos Gucevičiaus projektą. Europoje yra tik trys tokios rotundos: viena Sudervėje, antra Romoje (Panteonas), ir trečia Prancūzijoje netoli Liono. Paviešėjome Sudervėje, kur mus svetingai priėmė ir pavaišino.

Aistė Prialgauskaitė ir Aistė Karosaitė, 9 kl.

 

21273626_2007549562826897_1679724643585237612_o21994468_2007548229493697_795913012628848906_o22042028_2007550332826820_1673990829564510371_o22047755_2007549662826887_2051571285787559930_o22047889_2007549806160206_6342754631089697171_o22051197_2007549469493573_4976388297956695630_o22095920_2007548502827003_1089528532613776000_o22135395_2007550159493504_7410632813744835647_o22137054_2007548306160356_74682407458081689_o22179686_2007548466160340_1038354130424042176_oabcd

SIGE by Kubik-Rubik.de


Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

Rugsėjo 10-ąją dieną minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į didelį savižudybių skaičių ir ieškoti veiksmingų prevencijos būdų. Minint šią dieną mokykloje vyko pokalbis - diskusija su vyresniųjų klasių mokiniais. Socialinė pedagogė Nijolė Šikšnienė ir psichologė Eglė Žibūdaitė supažindino mokinius su grėsminga savižudybių statistika, mokė laiku pastebėti bei suprasti kito žmogaus išgyvenimus.

Aistė Prialgauskaitė, 9kl.


 

21457945_1999203073661546_4745583088148941683_o21552071_1999203340328186_8683119519896965690_o21586939_1999203476994839_6124091313586434861_o

SIGE by Kubik-Rubik.deRugsėjo pirmosios šventė

21273625_1996033190645201_6910888996191624247_o21316218_1996033403978513_2134424371416733212_o21366620_1996033663978487_62676054153570577_o21366726_1996033723978481_7408170930788999113_o21366733_1996033347311852_7268814063881220461_o21427183_1996033267311860_2856491857759106340_oa

SIGE by Kubik-Rubik.de


Džiaugiamės naujuoju geltonuoju autobusiuku!

Rugpjūčio 29 d. Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė bei švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė Katedros aikštėje mokykloms išdalino 82 geltonuosius mokyklinius autobusiukus. Nuo šiol Lietuvos mokinius vežios 900 mokyklinių autobusiukų.

 

1221316446_1996025453979308_2086611852008988982_o21318842_1996025370645983_6860304280860388124_o21318910_1996025713979282_2027826256915977682_o21318989_1996025603979293_3099328134802000229_o21366994_1996025647312622_4585567410883381755_o3

SIGE by Kubik-Rubik.de


Kelionė į Latviją18815434_1949849208596933_7995458524564963861_o18880045_1949849491930238_8422322590918858524_o18880064_1949850238596830_6721794389252981353_o18880064_1949850851930102_1951039393017239803_o18880069_1949849911930196_3661737652681590677_o18880105_1949851278596726_4206438865880675626_o18880187_1949850155263505_386683244484581228_o18880199_1949848745263646_7150875187152949346_o18880315_1949849955263525_508945684597238721_o18891788_1949849088596945_6927301122865657269_o18920755_1949848888596965_7677093273592697964_o18920792_1949848828596971_6871817371715721670_o18921007_1949850391930148_4058660024103922158_o18921013_1949849785263542_1869709524903642333_o18921159_1949848955263625_200854786589302386_o18922562_1949848018597052_1462313138377561254_o18922649_1949850028596851_3563282504497423134_o18922732_1949849695263551_5258241557071499386_o18922767_1949850535263467_7316353296110797367_o18953545_1949850955263425_4875542535337661936_o18954940_1949849358596918_3680295336150777904_oab

SIGE by Kubik-Rubik.de


Mokslo metų pabaigos šventė118768415_1947940308787823_4230767870064375525_o18768468_1947940955454425_1858239514395970511_o18814520_1947940588787795_2758394312317716821_o18814556_1947939812121206_6933001744111862400_o18814820_1947939735454547_3259016604387670408_o18814866_1947940372121150_2797912411225854088_o18814886_1947940695454451_8378170678308963447_o18815199_1947940828787771_3374938113601178118_o18815416_1947941145454406_3037673191149758677_o18836787_1947940035454517_5261908538873780682_o18879990_1947940758787778_2500989412838626878_o18880329_1947939955454525_7577220980378444350_o18891613_1947940222121165_8484935940547433368_o18920798_1947940108787843_6410984406167419980_o18922625_1947940505454470_795012911172022033_oab

SIGE by Kubik-Rubik.de


2017 m. gegužės 31 dieną pasaulis jau 28 kartą minėjo Pasaulinę dieną be tabako. Šiai dienai paminėti Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kvietimu mūsų mokykla jau antrus metus dalyvavo akcijoje „Obuolys vietoj cigaretės”. Šios akcijos tikslas informuoti visuomenę apie rūkymo žalą dalinant obuolius su atvirlaiškiu. Obuolys duodamas kaip sveikos gyvensenos simbolis ir skatinimas nepradėti rūkyti, arba mesti jei rūko.118739270_1947344708847383_6968925742783746916_o18766378_1947344392180748_8550572753276107932_o18836686_1947344352180752_7287702895304757372_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Gegužės 30 d. vyko Dvaro šventė. Sudervės skyriaus pradinių klasių mokiniai dalyvavo konferencijoje "Dvaras - kultūros židinys" bei ekskursijoje po mokyklą. Mokiniai mokėsi lieti žvakes, piešti ant medžio, drobės, kūrė papuošalus. Susipažino su senaisiais ir šiuolaikiniais menais ir amatais. Padirbėję visi ėjo skanauti tradicinės dvaro šventės košės bei etikos mokytojo kepamų blynų ant laužo. Šventėje dalyvavo Sudervės skyriaus pradinio ugdymo mokiniai bei Vilniaus "Atgajos" specialiosios mokyklos auklėtiniai.118738854_1947018115546709_9024155836575161873_o18738870_1947015365546984_8411968515607049772_o18739151_1947015528880301_5876263380955847127_o18739190_1947017585546762_8072079263990913928_o18739194_1947016195546901_2110165414865665386_o18766375_1947015468880307_7953142132164924221_o18766553_1947017052213482_7064463718703697150_o18766656_1947015125547008_6132216911625590074_o18766759_1947018812213306_5183392768226977072_o18766789_1947017732213414_8739696136667552883_o18768231_1947016332213554_4049936712550020444_o18768242_1947015592213628_1632419449038640190_o18768265_1947016935546827_6364399377408414297_o18768304_1947019938879860_2586979550738372915_o18814492_1947017502213437_6299859124045988972_o18814761_1947017355546785_1126797046467046159_o18814771_1947015692213618_2161398549265787532_o18814772_1947017438880110_5573418548832954357_o18814809_1947018035546717_6875279336549707192_o18814901_1947016692213518_992485543609208702_o18815187_1947015982213589_6185041790995444750_o18836855_1947014795547041_7530617817783684849_o18839580_1947014595547061_1169886029872944748_o18880047_1947016442213543_1057466596945921065_o18891786_1947014908880363_4147124772202829234_o18920819_1947020658879788_1332010730237335433_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Baigėme „Zipio draugų“ programą

Tarptautinės programos „Zipio draugai“ tikslas – padėti vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų. Visus mokslo metus, kartą per savaitę skaitėme pasakojimus apie vabaliuką Zipį ir jo draugus, kalbėjomės apie įvairius išgyvenimus, žaidėme, piešėme ir vaidinome. Taip mes mokėmės draugauti – su savo jausmais ir su mus supančiais žmonėmis. Dar mokėmės kaip išvengti nesutarimų su draugais ir išsaugoti draugystę. Paskutinė „Zipio draugų“ valandėlė – šventinė. Jos metu valgėme pyragą, vaikams įteikti programos baigimo diplomai.

18766676_1947382738843580_6080030608117276827_o18815389_1947382208843633_5408908668501312838_o18880313_1947415265506994_8523882502269274164_o18920817_1947382858843568_7234707646616676406_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Gegužės 24 dieną 5-10 klasių mokiniai lankėsi Valstybės pažinimo centre. 18620908_1944020479179806_2062215843424986068_o18623413_1944020399179814_2115036324440020314_o18623553_1944020459179808_2501664114469657501_o18671603_1944020519179802_5951633501619879353_o18673034_1944020112513176_6586938673158220128_o18673124_1944020172513170_1586405624341571055_o18700527_1944020355846485_4466416474830568220_o18738653_1944020305846490_8511571612639213028_o18738768_1944020249179829_8991760253098730019_oa

SIGE by Kubik-Rubik.de


Buivydiškių pagrindinės mokyklos bendruomenė
kviečia į tradicinę DVARO DIENOS
šventę, vyksiančią 2017 m. gegužės 30 d.
Buivydiškių pagrindinėje mokykloje (Ąžuolų g. 3, Buivydiškės)

Šventės pradžia 10 val.

• Klausysimės mokinių pranešimų konferencijoje „Dvaras – kultūros židinys“;
• Dalyvausime žaidybinėje ekskursijoje, ieškosime paslėptos informacijos, ją šifruosime;
• Skanausime tradicinės Dvaro košės su spirgais ir svogūnais;
• Pažindinsimės su įvairių senųjų amatų atstovais ir patys išmėginsime jėgas kartu su kalviu, puodžiumi, žvakių liejiku ir kt.
• Žaisime žaidimus, piešime, svajosime, kursime!

Kviečiame ne tik mokinius, bet ir jų šeimos narius bei draugus!

Laukiame 2017 m. gegužės 30 d. Buivydiškių dvare!

Įėjimas laisvas


Sporto šventė

Gegužės 23 dieną 5-10 klasių mokiniai rinkosi į mokyklos kiemą, ruošėsi sporto šventei, kurios organizatorius buvo kūno kultūros mokytojas R. Klimavičius. Mokytojas pristatė sporto rungčių teisėjus ir supažindino mokinius su visomis rungtimis. Mokiniai šokinėjo per šokdynę, darė atsilenkimus ir prisitraukimus, metė kimštinį kamuolį ir kamuoliuką, šoko iš vietos į tolį, kybojo sulenktomis rankomis, kilnojo svarsčius bei bėgo 30 m. ir 1km. Po varžybų laimėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais.16722645_1944025515845969_5555437138583278739_o18620641_1944026349179219_1264124095868170307_o18620807_1944026135845907_2707338191226778398_o18620810_1944026029179251_338432191226337317_o18620810_1944026445845876_742618336656525657_o18623329_1944025225845998_7877734418288475490_o18623347_1944025982512589_2895675990334512375_o18623361_1944025805845940_7167623204683453344_o18623402_1944025725845948_2524451299563463956_o18623492_1944026512512536_2507184361469421808_o18623513_1944027139179140_1415666730152026909_o18623622_1944026249179229_6919434366786002290_o18671581_1944025942512593_4466354872143244245_o18671764_1944025489179305_6794871471008969763_o18672927_1944026195845901_2080604950690194735_o18673199_1944026295845891_7714443761772130250_o18699372_1944026909179163_801725100518145350_o18700708_1944025772512610_1946511491310251113_o18738698_1944025869179267_8585957047281802697_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Gegužės 19 dieną Sudervės pradinio ugdymo skyriuje vyko renginys „Mėgstamiausia knyga“. Mokyklos bibliotekininkė Lina Mašalienė su 1-os klasės mokiniais išsiaiškino, kodėl verta skaityti knygas ir pristatė 2016 m. mėgstamiausių vaikų knygų lietuvių ir užsienio rašytojų bei serijinių knygų penketukus. Renginio metu buvo apžvelgtas ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paskelbtas reikšmingiausių lietuviškų vaikų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. 2-4 klasių mokiniai lankėsi Sudervės bibliotekoje. Geriausi skaitytojai buvo apdovanoti.18558915_1942789839302870_6214678656193418957_o18588657_1942789775969543_3403116529549004216_o18588675_1942790579302796_1010368353186855896_o18588959_1942790455969475_4468794546502398272_o18589062_1942789995969521_4342180495467406180_o18595219_1942791382636049_6898214832071239419_o18595270_1942790059302848_8771133292708101351_o18595409_1942790189302835_8796277282342354572_o18620644_1942790732636114_1287744221618465362_o18620828_1942791129302741_6075176730377414171_o18620897_1942790309302823_7679189990097330207_o18671490_1942791045969416_8845291452518415865_o18671521_1942789905969530_6687497321885162475_o18671686_1942790882636099_4400007449043998519_o18673022_1942789752636212_1862260874453959667_o18673269_1942790229302831_3748545700683201668_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Menų šventė "Vilniaus Jovarai"
Buivydiškių pagr.mokyklos-Lavoriškių gimnazijos pasirodymas – „Tiems, kas gynė“.18558854_1942795599302294_8922092209837579851_o18588856_1942795449302309_242821707666217993_o18595499_1942795802635607_2366759300685424346_o18620732_1942795335968987_6663883333949308486_o

SIGE by Kubik-Rubik.deFizikos diena mokykloje
118595502_1943231532592034_2981357245677377644_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Paskaita apie profesinį mokymą

2017 m. gegužės 4 dieną mokykloje lankėsi Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Energetikos ir mechatronikos skyriaus atstovai, kurie pristatė automatinių sistemų eksploatavimo mechatroniko, energetinių sistemų elektroniko bei žiniatinklio programuotojo specialybes. Papasakojo apie šių profesijų atstovų įsidarbinimo galimybes Lietuvoje. Paskaitoje labiausiai sudomino parodytas robotukas, kurį kompiuterio pagalba mokiniai galėjo valdyti.

18278965_1936190726629448_5304250013681541140_o18319075_1936190583296129_1609938878587014783_o18319377_1936190666629454_6937095493935622373_o18320740_1936190773296110_9161713299822525237_o18359405_1936190633296124_7544552198132539420_o18422313_1936190553296132_344083575074885193_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Nacionalinė teisinių žinių olimpiada

Nacionalinės teisinių žinių olimpiados tikslas – ugdyti jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę sąmonę, kultūrą, taip pat apie valstybės teisės sistemą, jos veikimo principus. Balandžio 7-ąją dieną vyko pirmasis olimpiados etapas, kuriame dalyvavo penki 9-10 klasių mokiniai. Jo metu mokykloje mokiniai internetu laikė pateiktus testus, geriausiai testą išlaikęs 10-okas Domantas Ševeliovas pateko į finalą. Balandžio 28 d. Mykolo Romerio universitete vyko olimpiados finalas, į kurį Domantą atlydėjo ir jį palaikė pilietinio ugdymo mokytoja Nijolė Šikšnienė. Domantas ne tik laikė testą, bet ir turėjo galimybę susitikti su žymiais teisininkų bendruomenės nariais, jaunaisiais teisininkais, teisėjais, klausėsi paskaitos.

18193072_1933459766902544_2974956234562680191_o18193229_1933459736902547_9105808253878138775_o18278281_1933459636902557_2677932211103091151_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Konkursas "Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę"
Sveikiname 10-os klasės mokinį Domantą Ševeliovą, patekus į konkurso “Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalinį etapą, kuris vyko balandžio 20 d., Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje.17990526_1929759600605894_2945272582287544470_o 117990526_1929759600605894_2945272582287544470_o18076669_1929759803939207_3735954115590016581_o18076999_1929759627272558_8388422793727227160_o18121421_1929759747272546_3040213930626010031_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Susitikimas su Lietuvos kariuomenės kariais mokykloje
Balandžio 21 dieną mokykloje vyko iš anksto numatytas mokinių susitikimas su kariais. Ši diena papildė pilietinio ugdymo, pažintinės veiklos bei profesinio orientavimo programą. Kariai mūsų mokyklos mokiniams pravedė pamokas apie Lietuvos kariuomenę, krašto apsaugos sistemą, įsidarbinimo galimybes, supažindino su kario ekipuote ir ginkluote, vyko ginkluotės ekspozicija bei karinės rikiuotės pamoka. Toks susitikimas skatina mokinius būti drąsiais, ugdo patriotizmą, atsakomybę bei pareigos jausmą už savo valstybę. Dėkojame Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos št. srž. Igoriui Bartanovičiui, vyr. srž. Genadijui Matiušovui ir srž. Audriui Gerveliui.17991705_1929764750605379_2255761295327825882_o18055659_1929765357271985_1308784333268640597_o18056062_1929766217271899_688149943136631845_o18056185_1929766103938577_2719181465157041145_o18056351_1929765203938667_4405436147539296555_o18076686_1929765873938600_7106053617099861754_o18076886_1929765983938589_709731418221827053_o18076901_1929765007272020_3946246353600027217_o18077244_1929765773938610_1132392813817180590_o18077258_1929764533938734_1416784090093097710_o18121017_1929766417271879_3717698122270076528_o18121018_1929765157272005_1116511064805285005_o18121111_1929764813938706_3610544848018537463_o18121286_1929766347271886_5822776761817031423_o18121316_1929765273938660_4360081414893885407_o18121759_1929765080605346_1135971987322107863_o18121804_1929765627271958_2145844226207775987_o18156081_1929764893938698_1103013300430720228_o18156108_1929766253938562_9149772370467851401_o18156211_1929764603938727_232061062276944680_oa

SIGE by Kubik-Rubik.de


„Mes rūšiuojam“
Balandžio 20 dieną 5-6 klasių mokiniams vyko pamoka apie atliekų rūšiavimą. Gamintojų ir importuotojų asociacijos atstovės iš aplinkosauginio projekto „Mes rūšiuojam“ papasakojo mokiniams apie elektronikos, baterijų ir kitų pavojingų atliekų rūšiavimą ir perdirbimą.

18238128_1933484183566769_4838815787985641546_o18238223_1933483573566830_6166432092355332023_o18238855_1933484396900081_6244135415920977249_o18238929_1933484206900100_2268057147526712273_o18278317_1933484136900107_2473400422974542019_o18279055_1933484016900119_5884758253892944106_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Ekskursija „Vilniaus miesto meilės istorijos“

Įgyvendinant projektą "Vilniaus istorijos 2", mokytojai išvyko pasivaikščioti po Vilnių, sužinoti daugiau apie istorinių asmenybių gyvenimus.17807302_1922264688022052_8726410030400163860_o17834308_1922264311355423_2326925373510283955_o17854835_1922264931355361_8120570290100132677_o17854866_1922264438022077_1953507089903105891_o17854969_1922264388022082_7135636063497470545_o17854980_1922264984688689_1957101433622889391_o17855061_1922264654688722_4818487552271461580_o17855159_1922264484688739_6885286490878610811_o17855475_1922264348022086_4968671149941437090_o17855508_1922264858022035_8996212748862889885_o17855619_1922265084688679_5678321415281805823_o17880079_1922264551355399_2414109869719436319_o17880138_1922264748022046_248506071974962079_o17880668_1922264798022041_6508385783924727335_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Velykinė edukacija “Kiaušinių marginimas vašku”

Balandžio 6 dieną 5-9 klasių mokiniams vyko edukacinis užsiėmimas „Kiaušinių marginimas vašku“. Vaikai susidomėjimę klausėsi edukatorės Vilmos Slankauskienės (UAB „Pramogų vėjas“), kuri papasakojo apie kiaušinių marginimo istoriją, Velykų tradicijas. Mokiniai noriai rinkosi raštus ir susikaupę kibo į darbą. Margino ir dažė kiaušinius. Taip išbandė Velykų simbolio- kiaušinio marginimo vašku ypatybes.117546812_1919427061639148_164361063336852529_o17620173_1919427168305804_9146654174645138747_o17761087_1919427208305800_1867202830236339992_o17761152_1919427568305764_6313749932423579328_o17807452_1919427331639121_2554487835681276488_o17807678_1919427624972425_9036077264383479192_o17814639_1919427398305781_7122313306865837836_o17833946_1919427711639083_112150379628333160_o17834288_1919427468305774_1848337577430124749_o17834373_1919427138305807_5774582613011733664_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Išvyka į Lietuvos Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką
Vaikiškos knygos dienai paminėti balandžio 3 d. 5-8 klasių mokiniai lankėsi Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Susipažino su bibliotekos erdvėmis ir paslaugomis bei pastato istorija. Mokiniams labai patiko biblioteka. Daugelis jų po šios ekskursijos tikrai taps nuolatiniais bibliotekos lankytojais.111111117492919_1918144291767425_4934827162272817639_o17493037_1918144358434085_4602777839104795557_o17620138_1918144771767377_3043927861346656801_o17636897_1918144545100733_2772616640749345571_o17636997_1918144625100725_7761867998036515534_o17637115_1918144041767450_7636097758435354091_o17758202_1918144968434024_5186991718247847392_o17758287_1918145301767324_8046945068361837801_o17758523_1918144491767405_8752759015739528655_o17761031_1918144415100746_4454053286699860195_o17761087_1918144895100698_8945477954177675480_o17807390_1918144721767382_3694310347396989681_o17807527_1918144825100705_4143719882554033462_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


MOKSLEIVIŲ KONKURSAS „KĄ ŽINAI APIE LIETUVOS KARIUOMENĘ!

Kovo 29 d. mokykloje vyko antrasis mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ etapas. Jo metu mokiniai sprendė internetinį testą dabartinės Lietuvos kariuomenės ir jos istorijos tema. Konkurse dalyvavo trys mūsų mokyklos dešimtokai (Donatas Naimavičius, Domantas Ševeliovas, Martynas Puodžiūnas) ir vienas devintokas iš Riešės gimnazijos. Kad testas būtų sąžiningai ir atsakingai sprendžiamas ir pavyktų mokiniams prisijungti prie sistemos mums gelbėjo atstovas, atvykęs iš Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos, vyr. srž. Igoris Afoninas.
Konkurso tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti pilietišką jaunimą, besididžiuojantį savo valstybe ir kariuomene.
Konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ tradiciškai vyksta trimis etapais. Pirmąjį etapą organizuoja mokytojai mokyklose ir gimnazijose, antrasis vyksta internetu, o trečiasis, finalinis, organizuojamas viename iš Lietuvos kariuomenės padalinių. Šiemet finalinis konkurso etapas vyks Vilniuje.

abc

SIGE by Kubik-Rubik.de


Kovo 28 dieną mokykloje vyko 8-10 klasių mokinių konferencija "Auginame Lietuvą", kurią organizavo lietuvių kalbos mokytojai.117435897_1914378422144012_6419091565462155244_o17435941_1914378682143986_3383379201435680605_o17436149_1914379688810552_11726902244595014_o17492592_1914377788810742_844237116627586788_o17546974_1914377662144088_8435641230841457009_o17547131_1914378942143960_5768707276750966113_o17620261_1914379038810617_4702086076288640554_o17620314_1914378512144003_188207522883629352_o17620337_1914377822144072_778468768892719010_o17621707_1914378605477327_5759141257767578305_o17632005_1914379792143875_4647984862206215527_o17632156_1914378248810696_2038018951256491688_o17632358_1914379552143899_488445164276184504_o17635379_1914377972144057_7081764637575439953_o17635487_1914378858810635_5986600072291688378_o17635559_1914378788810642_6946861367718220668_oabc

SIGE by Kubik-Rubik.de


Kovo 27 dieną 6-8 klasių mokiniai su socialine pedagoge N. Šikšniene ir klasės vadove L. Mašaliene vyko į edukacinę pamoką specialiojoje mokykloje "Atgaja". Kartu su šios mokyklos mokiniais ruošėmės Velykoms, gaminome įvairius darbelius, piešėme, bendravome prie arbatos puodelio. Nustebome, pamatę kokius darbus padaro šios mokyklos auklėtiniai.17436279_1914389738809547_4500818164626763385_o17545522_1914390005476187_3005429544258322738_o17546904_1914389755476212_5449856574773165740_o17621638_1914390328809488_5928142208741636764_o17621668_1914390148809506_4446888647010616920_o17622122_1914390535476134_2569410809885131418_o17632018_1914390182142836_3092394723327181398_o17632064_1914390402142814_4000598965721312827_o17632100_1914390468809474_7731961707168666682_o17635455_1914389618809559_6752045225299997928_o17635536_1914390255476162_8275850382696265632_o17636748_1914389788809542_8797702062434575829_o - copy

SIGE by Kubik-Rubik.de


Veiksmo savaitė „Be patyčių“
Buivydiškių pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Nijolė Šikšnienė kartu su vyresniųjų klasių mokiniais lankėsi Sudervės skyriuje veiksmo savaitės BE PATYČIŲ metu. Mokiniai vedė pamokėles apie gerą elgesį, pagarbą, toleranciją „Žvirbliukų“ ir „Nykštukų“ grupėse bei 1-4 klasių mokiniams. Vaikai labai atsakingai tam ruošėsi, ieškojo užduočių, žaidimų, nepamiršo pasirūpinti ir prizais. Gerai padirbėję, suprato koks nelengvas pedagogų darbas.14691412_1911683042413550_4712219206951224423_o17349691_1911684042413450_7778538018331942940_o17358787_1911683159080205_4848360220051282354_o17358951_1911683635746824_5734569934501456020_o17390425_1911683965746791_645421950057313010_o17434601_1911682789080242_407121189380345309_o17434607_1911682745746913_6673256692382262122_o17434777_1911683439080177_1441367150692642855_o17434843_1911682865746901_1394733409070504091_o17434908_1911682959080225_4130522492494162333_o17435896_1911683822413472_9066757546583718956_o17435914_1911682092413645_7470225919906789771_o17435946_1911682839080237_2292325359450153968_o17492748_1911683565746831_8560836031867362591_o17492804_1911683905746797_6045486332287429051_o17492859_1911683359080185_9114143093846039073_o17492982_1911683275746860_8246559642952495216_o17493152_1911683745746813_2373781931631772473_oab

SIGE by Kubik-Rubik.de


Vandens ir žemės diena

Kovo 22 dieną Buivydiškių pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas paminėti Vandens ir Žemės dieną.

17311170_1911696629078858_7675519929943123755_o17349642_1911696209078900_5781229075070183048_o17349951_1911696832412171_4197107582299311262_o17358951_1911696429078878_9127829664682376401_o17359010_1911696985745489_1421161502460101959_o17435898_1911696062412248_2051381267112001376_o17436135_1911695982412256_6070795788758371621_o17436169_1911695839078937_2410598224801379745_o17492840_1911695882412266_1019418437863617179_oabcde

SIGE by Kubik-Rubik.de


Pi diena
Pi diena pradėta švęsti 1989 m. JAV fiziko Larry Shaw iniciatyva. Atsižvelgiant į šios matematinės konstantos išraišką, ją pasiūlyta švęsti kasmet kovo 14 dieną. Todėl ir mūsų mokykla kovo 14 d. šventė šio skaičiaus PI (3,14…) dieną. Ta proga matematikos ir informacinių technologijų mokytoja suorganizavo 5-10 klasių konkursus - „Mano piešinys su Pi“, „Pasaka apie skaičių Pi“ ir „Kas daugiau žino skaičiaus Pi skaitmenų po kablelio“. Piešinių konkurse laimėjo 5-okė
Izabelė Vilimaitė, pasakos – 8-okas Andrius Zimnickas, skaičiaus Pi rašymo konkurse – dešimtokas Donatas Naimavičius. Taip pat vyko ir 5-10 klasių viktorina, kurioje dalyvavo keturios komandos – Daugyba, Matematikai, Einšteinai ir Minusiukai. Susumavus visus taškus, komisija nugalėtojais paskelbė „Einšteinų“ komandą, kuriems atiteko pagrindinis prizas – pyragas. (pyragą paruošė būrelio „Darbščiosios rankos“ mergaitės)17218770_1908415242740330_2040441440352685096_o17240635_1908415066073681_9037932484275008441_o17310936_1908415896073598_2714164327838615670_o17349666_1908415389406982_2495928720467864862_o17349896_1908415666073621_68273356851237086_o17349907_1908415459406975_7429393753585433891_o17349943_1908415162740338_7544208562589855197_o17350056_1908415132740341_595590662260794146_o17358599_1908415009407020_2886856903435462124_o17358919_1908415802740274_3914479306877797261_o17359228_1908415526073635_4872276491028453357_o17388868_1908415329406988_6571854118818498558_oabc

SIGE by Kubik-Rubik.de


Prevencinės pamokos

Kovo 9 dieną socialinė pedagogė N.Šikšnienė ir visuomenės sveikatos specialistė V. Račickienė vedė žalingų įpročių prevencines pamokas 5-8 klasių mokiniams. 5-6 kl mokiniams vyko užsiėmimas „Griauname alkoholio mitus“, 7-8 klasių mokiniai žiūrėjo dokumentinį filmą “Du bokalai Pilzeno alaus”. Po filmo peržiūros vyko diskusija ir filmo aptarimas.
Visi mokyklos mokiniai taip pat galėjo išbandyti ir girtumo akinius, kuriuos turėjo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė V. Račickienė. Šie akiniai priverčia smegenis skirtingai reaguoti į matomus dirgiklius, sukurdami panašų poveikį, kokį sukelia alkoholis. Užsidėjęs tokius akinius žmogus mato ir jaučiasi kaip girtas: sutrinka koordinacija, darosi sunku atlikti elementariausius dalykus. Vaikai, užsidėję akinius, galėjo pajusti, kokia yra vidutinio girtumo žmogaus savijauta.
Mokinių reakcija į akinius buvo labai skirtinga. Vieni nebegalėjo eiti tiesia linija, kitiems ėmė svaigti galva, dar kiti nesugebėjo įmesti kamuoliuko į krepšį. Paklausti mokiniai kaip jaučiasi, dažniausiai atsakė, jog svaigsta galva, prarandi atstumo pojūtį, pykina.
17159290_1908065056108682_8913810643672903020_o17218294_1908065366108651_9208442185582544126_o17218372_1908064906108697_6413297901450497177_o17218663_1908065312775323_2820952873672817249_o17240712_1908065226108665_3850332598322593151_o17310948_1908064682775386_3759673346259978594_o17311368_1908065162775338_286669514691525659_o17349621_1908064729442048_275633553597421687_o17349809_1908064789442042_6520809685970714177_o17358512_1908065472775307_8464075660918346644_o17358553_1908065116108676_4939599506364601194_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Ekskursija „Vilniaus istorijos 2“
Kovo 11-osios proga visi mokyklos mokiniai ir mokytojai išvyko pasivaikščioti po Vilnių. Netradicinė pamoka – ekskursija mokiniams padeda geriau pažinti sostinę, iš arti pamatyti istorijos vertybes ir geriau suvokti, kodėl reikia saugoti ir pažinti savo šalies paveldą.
17192378_1906036302978224_3856445386836689427_o 117192378_1906036302978224_3856445386836689427_o17211906_1906036446311543_824914660764860903_o17239969_1906036352978219_6269459899500094605_o17311148_1906036419644879_233443870999162158_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


 

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija parengė 2017-2020 metų Bendrojo ugdymo mokyklų, kuriose Švietimo ir mokslo ministerija įgyvendina valstybės kaip savininkės teises ir pareigas, tinklo pertvarkos plano projektą. Jame numatyta, kad iki 2019 m. rugpjūčio 31 d. Buivydiškių pagrindinė mokykla taps Buivydiškių progimnazija, nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. planuojama steigti Rastinėnų ugdymo skyrių. Su pervarkos planu galite susipažinti čia:

Bendrasis pertvarkos planasKovo 9-osios dieną 9-10 klasių mokiniai vyko į Nacionalinį operos ir baleto teatrą. Netradicinėje, teatralizuotoje muzikos pamokoje mokiniai susipažino su užkulisių erdvėmis, sužinojo daugybę įdomių faktų apie operos teatro spektaklius.17358632_1910107439237777_7598090623773681463_o17358725_1910107319237789_2006074779500962457_o17359201_1910108202571034_4081734692865295137_o17389118_1910107242571130_1044311035280480806_o17434896_1910107392571115_5280530614948970224_o17435878_1910107369237784_3141878392041424164_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Kepinių mugė

Kovo 7 dieną visa mokykla kvepėjo pyragaičiais, kepiniais ir kitais gardumynais. Būrelio „Darbščiosios rankos“ mergaitės ir berniukai ne tik turėjo progą parodyti savo gebėjimus, išmonę, bet ir įgyti verslo žinių. Kas norėjo savo laimę išbandė loterijoje. Tuščių bilietų nebuvo. Klegesys ir gera nuotaika sukvietė visą mokyklos bendruomenę nusipirkti gardėsių. Prekyba vyko puikiai, greitai stalai ištuštėjo. Didžiausią paklausą turėjo pyragas "Tinginys", spurgos ir loterija. Visi apsipirkę ir laimingi grįžo į klases.

17039013_1901982326716955_6185356653819389747_o17039329_1901980840050437_8499451427625205969_o17159165_1901982250050296_6465986391917488483_o17159283_1901982496716938_2137136140979663306_o17192093_1901980780050443_5993592281341449085_o 117192093_1901980780050443_5993592281341449085_o17192429_1901982653383589_9171167026390509301_o17211938_1901982396716948_5266349430292391420_o

SIGE by Kubik-Rubik.deEdukacinė pamoka „Roplių pasaulis“

Kovo 6 dieną mokykloje vyko MB “Reptilis” edukacinė pamoka „Roplių pasaulis“. Mokiniai susipažino su tolimųjų kraštų ropliais: Kalifornijos karališkąja gyvate, Barzdotuoju drakonu, Kukurūziniu žalčiu, Tigriniu pitonu, Paprastuoju smaugliu, Afrikine varle ir Leopardiniu gekonu. Taip pat labai daug sužinojo apie paslaptingą roplių gyvenimą, mitybą. Galėjo ne tik nusifotografuoti, bet ir paliesti, paglostyti, palaikyti roplius rankose. Ačiū Žygimantui, kuris savo pasakojimais sudomino mokinius.


17038471_1901205036794684_1277479481639017891_o17038617_1901204013461453_6757286740327461975_o17038834_1901203886794799_4336506325492368514_o17038915_1901204383461416_5434178614512159221_o17038924_1901203930128128_1673851102996353786_o17097391_1901204553461399_4272105041710191924_o17097495_1901204160128105_2095707410294416669_o17097600_1901205106794677_4777403616044766247_o17097802_1901204130128108_7348706702615551100_o17158915_1901204446794743_4694473764676277681_o17159355_1901203196794868_3905190232525489048_o17191748_1901204070128114_8051120931551578116_o17191764_1901203806794807_8298605870434017713_o

SIGE by Kubik-Rubik.deŽiema, žiema, bėk iš kiemo!
Saulėtą antradienio popietę Buivydiškių pagrindinės mokyklos kieme buvo linksma ir triukšminga, vyko žiemos išvarymo šventė – Užgavėnės. Čia netrūko linksmybių, ryškių spalvų, šokių, dainų, žaidimų, blynų degustacijos ir, žinoma, Kanapinio ir Lašininio kovos. Švęsdami Užgavėnes - tikėjomės kuo greičiau prisišaukti pavasarį todėl šventės pabaigoje sudeginome Morę – žiemos negandų simbolį.

16797661_1897908023791052_3700466478339385001_o16825769_1897908267124361_1074744848987379434_o16903395_1897909987124189_5379580698041898193_o16904846_1897908787124309_3544337131380515831_o16991570_1897908840457637_2899519535757124918_o16991631_1897908720457649_1873635689137722279_o16991635_1897908593790995_5641118544161699681_o16991695_1897909037124284_6094310853149216612_o16991755_1897910030457518_6429204647876950932_o16992022_1897909247124263_8682988721516041471_o16992308_1897908550457666_6035973315599635531_o16992343_1897910243790830_6788835921595004946_o16992498_1897909410457580_3852082091184866920_o16992518_1897909783790876_1008824550415169832_o17015804_1897909493790905_5206826415496296325_o17015824_1897908193791035_8114655626066661627_o17015903_1897908220457699_6013197227933319643_o17015964_1897909553790899_4221913387326523691_o17016044_1897908887124299_1520749567297221189_o17016806_1897908923790962_8938992101757906989_o17016831_1897909720457549_7516734304779010551_o17016959_1897911090457412_8138782850402600914_o17038753_1897911170457404_7052498902580664680_o17038814_1897909150457606_6464779469817346121_o17038894_1897898533792001_7482015465242985262_o17038955_1897898757125312_3571317279065129457_o17038968_1897897897125398_427842586538153758_o17039016_1897908650457656_6884458718964094612_o17039115_1897909310457590_6788407632080779269_o17039255_1897908960457625_4143045984170034064_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Liko tik 100 dienų...
Vasario 24 d. mokykloje vyko jau tradicija tapęs renginys. Šimtadienis – graži, žaisminga šventė. Devintokai ruošė sveikinimo žodžius, galvojo užduotis, stengėsi palikti kuo daugiau prisiminimų vyresniems draugams apie šią dieną. Tada buvo išdalinti Pusatestačiai, kaip įrodymas, ką jie nuveikė per mokymosi metus. Dabar apie šventę primins tik šimtadienio kalendorius, kuriame kasdien liks vis mažiau ir mažiau dienų iki egzaminų.

16251633_1897897953792059_4148964223608204439_o16903153_1897897853792069_2591492947971731375_o16903176_1897898927125295_8435338496775438284_o16903198_1897898277125360_5813687568909267126_o16903515_1897898560458665_6834409990688298936_o16904823_1897898437125344_1855948349397268539_o16904881_1897898710458650_8344695620876165037_o16991629_1897898020458719_5803966249105499076_o16992173_1897898393792015_4250974093440765820_o16992317_1897898360458685_2464174547611771946_o16992361_1897899013791953_9054291112200527379_o17017109_1897897417125446_172253759230530543_o17017133_1897897600458761_5708224252331430349_o17038670_1897898643791990_5262669908074830241_o17038729_1897899130458608_5340960764747621631_o17038894_1897898533792001_7482015465242985262_o17038955_1897898757125312_3571317279065129457_o17038968_1897897897125398_427842586538153758_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Vasario 27 dieną Jaunimo darbo centro skyriaus vedėja Jolanta Skirmantienė skaitė paskaitą 9-10 klasių mokinių tėveliams karjeros planavimo, profesijos pasirinkimo klausimais.
Pagrindinės paskaitos temos buvo:
• Patarimai tėvams, kaip padėti vaikui atrasti savo karjeros kelią;
• Įsidarbinimo galimybių barometro pristatymas;
• Jaunimo darbo centro paslaugos;

• Siūlomos priemonės jaunimui: galimybė sudalyvauti projekte „Atrask save“, sužinoti apie profesinį mokymą.

16903271_1897819743799880_4705504165053619159_o16903535_1897819913799863_5800761203433446268_o17015817_1897819733799881_8952633090819178249_o17038719_1897819817133206_1112125789335317761_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Vasario 22 dieną mokykloje vyko meninio skaitymo konkursas „Čiulbantis ulbantis žodis“, skirtas Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Konkurso nugalėtojais tapo 8 klasės mokinys Vilius Višinskas (I-oji vieta), Evelina Zapolska (II-oji vieta), Ernestas Zapolskij (III-oji vieta).
Konkurso skaitovai :
1. Pupeikytė Simona - 5 kl.
S. Neris "Senelės pasaka "
2. Vilimaitė Izabelė - 5 kl.
"Pabarstė snaigėm Nemuno krantus"
3. Zapolska Evelina - 6 kl.
S. Neris ,,Sulytė"
4. Zapolskij Ernestas - 7 kl.
A. Bernotas "Paglostyk žolę"
5. Prialgauskaitė Aistė - 8 kl.
N. Sirgedienė "Ir buvo pasakų miestas"
6. Višinskas Vilius - 8 kl.
S. Eitminavičius "Nenoriu susirašinėti"
7. Matukaitė Goda Dominyka - 10 kl.
J. Degutytė "Neišduok nakties"
8. Naimavičius Donatas - 10 kl.
H. Radauskas "Begalinis liūdesys"
Parengė Aistė Prialgauskaitė, 8kl.

16796911_1895602844021570_4228273296418839761_o16797075_1895602757354912_694236304778643555_o16819232_1895602550688266_7072999184346699297_o16826002_1895602867354901_8913022989543431672_o16826048_1895602464021608_3636324500278302802_o16826085_1895602684021586_3069123162312456779_o16836132_1895602220688299_6419660680075383739_o16836215_1895602414021613_7100072627629602578_o16836557_1895602284021626_2417653939350669466_o16836609_1895602790688242_2767585077082132106_o16836682_1895602374021617_5634775435699831657_o16903360_1895602334021621_7075783261772444423_o16904877_1895602584021596_1222767764608665466_olmnp

SIGE by Kubik-Rubik.de


Vasario 17 dieną mokytojai tobulino savo kompetencijas, klausydami psichologės Eglės Žibūdaitės pranešimo "Mokytojo ir mokinių bendravimas" ir stebėdami J. Bortkevičienės vaizdo paskaitą "Kaip padėti vaikams mokytis?"

16700209_1892510400997481_6819314479224379028_o16716240_1892510467664141_867701836309321665_o16797034_1892510460997475_9220888637472502049_o16819094_1892510350997486_9028194627587462839_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Sveikiname 8 klasės mokinį Andrių Zimnicką, regioninių mokyklų matematikos olimpiadoje laimėjusį II-ąją vietą.

16797323_1892434634338391_249424431164810973_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Sveikiname Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga!

16700525_1892506420997879_5595665925498823403_o16707415_1892506647664523_1213147355710462331_o16707505_1892506804331174_3796969488724993641_o16804322_1892506120997909_2349889132855210882_o16819112_1892506960997825_6797104875996111607_o16819443_1892506584331196_7553010043911998136_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Š.m. vasario 6 - 10 dienomis minima Saugesnio interneto savaitė. Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokiniai stebėjo tiesioginę interaktyvią vaizdo pamoką, kurią vedė „Augu internete“ iniciatyvos mokytojas, „Telia“ B2B treneris Rimvydas Jurkuvėnas. Tiesioginės transliacijos metu jis kalbėjosi su moksleiviais apie: įrenginių saugumą ir pagarbų bei atsakingą elgesį internete; kaip atpažinti virusu užkrėstą el. laišką arba SMS; kuo gresia prisijungimas prie nesaugaus „Wi-Fi“ tinklo; į ką atkreipti dėmesį siunčiantis programėles; kokios informacijos apie save geriau neviešinti; ką daryti, jei tapai elektroninių patyčių auka.

16602462_1890893601159161_5348348924722862372_o16707215_1890893097825878_4609945177767909579_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Sveikiname 10 klasės mokinį Domantą Ševeliovą, Lietuvos moksleivių meninio skaitymo konkurso regioniniame etape laimėjusį II-ąją vietą. Dėkojame Domantą ruošusiai mokytojai Mildai Malevičienei.

16586897_1890858757829312_6743466787657716516_o16665614_1890859507829237_3016630162912258143_o16665746_1890861217829066_6367495274980169804_o16722518_1890862497828938_8584123862928524256_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Pilietiškumo pamoka Prezidentūroje


2017 m. vasario 10 dieną Buivydiškių pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai, lydimi direktorės V. Aponaitės ir mokytojų V.Černiauskienės, N.Šikšnienės, M. Malevičienės, L. Mašalienės, vyko į Lietuvos Prezidentūrą. Sužinojome, kad Prezidentūra XIX a. buvo oficiali Rusijos generalgubernatoriaus M. Muravjovo buveinė. Taip pat čia gyveno rusų caras Aleksandras, buvo apsistojęs ir Napoleonas. 1824 - 1832 m. rūmai pagal garsaus Sankt Peterburgo dvaro architekto V. Stasovo projektą buvo perstatyti ir įgavo dabartinį pavidalą. Tarpukario laikotarpiu, rūmai buvo naudojami reprezentacijai. Prezidento rūmų darbuotojas mums papasakojo, kad Lietuvos Prezidentas čia įsikūrė tik po 1995 metų. Pamatėme prezidentų dovanas, Lietuvoje teikiamus apdovanojimus. Lankėmės Mėlynojoje, Pasitarimų, Derybų salėse, Prezidentės darbo kambaryje bei sekretorės kabinete. Baltojoje salėje galėjome įsiamžinti.
Informaciją parengė K.Stankevič, 10 kl.

16586918_1890731937841994_3680784513552102431_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


Bibliotekoje naujos knygos!


Miguel de Cervantes. Don Kichotas
Ieva Simonaitytė. Aukštųjų Šimonių likimas
James Kruss. Mano prosenelis, herojai ir aš.
Laura Sintija. Žiema. Kai gimė Pašiauštaplunksnis.
Kristina Gudonytė. Ida iš šešėlių sodo.
Vanda Juknaitė. Išsiduosi. Balsu.
Arvyda Šlepikas. Mano vardas – Marytė.
Kate Dicamillo. Nepaprasta Edvardo Tiuleino istorija.
Honore de Balzac. Tėvas Gorijo.
Oscar Wilde. Doriano Grėjaus portretas.
Jules Verne. Aplink žemę per 80 dienų.
Robert Luis Stevenson. Lobių sala.
Kristina Ohlsson. Sidabrinis vaikas.
Mats Strandberg, Sara. Trilogija: Ugnis. Ratas. Raktas.
Alan Marshall. Aš moku šokinėti per balas.
Sharon Creech. Du mėnesiai kelio.
Susan Coolidge. Ką nuveikė Keitė.
Lois Lowry. Siuntėjas.
Lucy Mand Mantgomery. Anė iš Žaliastogių.
Lucy Mand Mantgomery. Anė iš Evonlio.
Louisa May Alcott. Mažosios moterys.
Sharon Creech. Du mėnesiai kelio.
Rebeka Una. Atjunk.
Vytautas Račickas. Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais.
Vytautas Račickas. Vieno pavasario istorija.
Renata Šerelytė. Rebekos salos.
Vilė Vėl. Pereik tiltą, kvaily.
Šatrijos Ragana. Sename dvare. Irkos tragedija.
George Orwell. Gyvulių ūkis.
Natalie Babbit. Amžinieji takiai.
William Golding. Musių valdovas.

16602416_1888207531427768_2545649525166101098_o

SIGE by Kubik-Rubik.de


VASARIO 7-oji – TARPTAUTINĖ SAUGESNIO INTERNETO DIENA

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunimą saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. Lietuvoje ši diena, kurią paskelbė Europos Komisija ir Saugesnio interneto centrų tinklas, minima 14 kartą, šiemet jos tema „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“. Renginyje, skirtame Saugesnio interneto dienai paminėti dalyvavo ir mūsų mokyklos 5-6 klasių mokiniai. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti įvairias interaktyvias veiklas: robotikos technologijas, kūrė situacijų spektaklį saugesnio interneto tema, dalyvavo fotografijų studijoje ir protmūšyje. Mokytojams tuo metu vyko paskaitos.

16487417_1888206058094582_5136658292325320044_o