Buivydiškių pagrindinė mokykla

______________________________________________________

  • Padidinti šrifto dydį
  • Numatytasis šrifto dydis
  • Sumažinti šrifto dydį
El.paštas Spausdinti PDF

Buivydiškės istoriniuose šaltiniuose minimos dar XIII a. Buivydiškių dvaras, pastatytas ant dirbtinai supiltos kalvos, manoma, yra seniausias Vilniaus dvaras. Jis yra unikalus, įsikūręs 17 – 19 amžiaus parke, nedidelėje saloje, apsuptoje tvenkinių žiedu. Dvaro rūmai, kuriuose veikia  mokykla, stovi ant aukščiausios iš trijų terasų, suformuotų  septynioliktame, o gal net šešioliktame amžiuje – tuo metu šią vietovę valdžiusių didikų Radvilų laikais. Nuo 15 amžiaus Buivydiškės buvo šios giminės priemiesčio vila, įrengta ant terasų pagal itališkų ar olandiškų parkų madą, ir iki šių dienų centrinė parko dalis dar išsaugojo  pirminio plano įspūdingą archaiškumą. Kartu tai romantiškai jaukus 19 amžiaus parkas, garsus savo gyventojais – Šventaragio gimine, Radvilomis. Paskutinis dvaro šeimininkas - generolas leitenantas Dmitrijus Buturlinas ir jo dukra Liudmila, dvarą valdę net iki 1940 m. Jame šiuo metu įsikūrusi pagrindinė mokykla.

 

1996 m. rugsėjo 1 d. buvusi Vilniaus apskrities viršininko administracija įsteigė pagrindinę mokyklą. Kasmet mokykla augo ir 2002 m. išleido pirmąją, nors ir negausią, dešimtokų laidą. 2004 m. rugsėjo 1 d., vykdant mokyklų tinklų reorganizavimą, prie Buivydiškių pagrindinės mokyklos prijungtos Glitiškių ir Karvio pagrindinės bei Čekoniškių pradinės mokyklos, tapusios skyriais. Mažėjant mokinių skaičiui, liko tik Karvio ir Čekoniškių pradinių ugdymo skyriai. Mokyklai vadovavo sumanios direktorės : A. Delkienė, A. Naudžiūnienė, A. Maračinskaitė (dabar Lipkevičienė) bei direktorė D. Žemgulienė. Dabar mokyklai vadovauja Vilma Aponaitė

Paskutinį kartą atnaujinta Penktadienis, 29 Lapkritis 2019 08:15  
Buivydiškių pagrindinė mokykla
Įmonės kodas 195001854
Adresas: Beržų g. 2a,
Buivydiškių k., Zujūnų sen.
LT-14165, Vilniaus r.
Tel./faks. (8 5) 231 9414
Tel. 8 601 34387
El. p. buivydiskiumok@yahoo.com