Buivydiškių pagrindinės mokyklos Sudervės pradinio ugdymo skyriui, dalyvavimas projekte "Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis" naudingas įvairiapusiškai. Labiausiai džiugina gautos priemonės, kurių nemažą dalį pritaikėme praktiškai. Šios priemonės naudojamos ne tik pasaulio pažinimo pamokose (tokios kaip magnetas, siekiant paaiškinti Žemės traukos dėsnį), bet ir fizinio ugdymo, žygiuose, įvairiose išvykose. Džiugina, kad mokiniai išmoko naudotis chronometru ir taip pajautė laiko ribotumą, mokėsi jį planuoti. Žygiuose nepamainomas buvo ir kompasas, kuris puikiai gerina orientavimosi įgūdžius, padeda nustatyti pasaulio šalis. Žiūronai padėjo stebėti ir tyrinėti aplinką. Žiūronai ypač tiko paukščių stebėjimui. Naudodamiesi matavimo juosta, praktiškai pritaikėme matematikos pamokose gautas žinias, kuomet matavome atstumus. Mokinius labiausiai džiugina įvairūs bandymai. Šia galimybe pasinaudojome, jungdami elektros grandinę ir stebėdami reakcijas, vykusias, grandinę sujungus neteisingai. Tyrėme, kokie mokykliniai daiktai praleidžia elekros krūvį. O kaip moksliniai tyrimai be bandymų kolbelių?! Vaikai tuomet jaučiasi tikrais mokslininkais. Vienas įsimintiniausių tyrimų mokiniams buvo, kuomet paukščio plunksną merkėme į nafta "užterštą" vandenį. Mokiniams iš karto tapo aišku, kas atsitinka paukščiams, kuomet jie patenka į nafta užterštus vandens telkinius.
Buivydiškių pagrindinėje mokykloje vyko projektas "Buivydiškių gamtinės aplinkos tyrimas". Projekto metu mokiniai tyrė dirvožemio, lietaus vandens ir medžių kamienų žievės pH; nustatė kokios auga medžių rūšys ir koks jų amžius; tyrinėjo kankorėžių kritimo greitį; apskaičiavo tvenkinio ilgį ir plotį bei stebėjo ir fiksavo orus.
MEDŽIŲ KAMIENŲ ŽIEVĖS (PERIDERMOS) pH TYRIMAS
Buivydiškių pagrindinė mokykla kartu su dar 99 Lietuvos mokyklomis kuria ir išbando pradinio ugdymo informatikos turinį. Sudervės skyriaus pradinukai ugdosi informatinį mąstymą ir skaitmeninį raštingumą.
2018 metais Buiviškių dvaras, kuriame iki 2019 m. rugsėjo 1 d. buvo įsikūrusi Buivydiškių pagrindinė mokykla, dalyvavo projekte „Pažinkime Baltijos dvarus“. Projekte dalyvavo dvarai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Džiaugiamės, kad ir mūsų dvaras sulaukė dėmesio ir lankytojų.
http://www.dvarai.lt/index.php?index&newsdetail=20180518-1_baltijos_saliu_dvarus-2
https://www.facebook.com/visitbalticmanors
Buivydiškių pagrindinė mokykla dalyvauja projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), kurio tikslas ir uždavinys yra didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą bei modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką. Projekto įgyvendinimo metu 1-4 klasių mokiniai bus aprūpinti gamtos ir technologinių mokslų mokymui skirtomis mokymo priemonėmis ir įranga."
Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamas projektas „Modernios technologijos švietimui“ Buivydiškių pagrindinė mokykla kartu su partneriais Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjumi, Kauno Šančių mokykla-daugiafunkciniu centru ir Riešės gimnazija įgyvendina Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Modernios technologijos švietimui“. Projekto tikslas – atnaujinti projekte dalyvaujančių mokyklų ugdymo turinį pritaikant STE(A)M koncepcijai ir išnaudojant partnerystės su Vilniaus Gedimino technikos universiteto privalumus. Projektas leis ne tik pagerinti ugdymosi pasiekimus, bet ir atverti mokinių techninės kūrybos potencialą, išmokys identifikuoti ir spręsti anksčiau nenagrinėtas problemas, nebijoti rizikuoti, mokytis žaidžiant, dirbti komandoje bei individualiai. Projektas „Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis“
Buivydiškių pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai įsijungė į projektą „Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis“. Projekto tikslas – ugdyti pilietišką, aktyvią, atvirą ir draugišką gamtai asmenybę. Projektas susideda iš trijų etapų: PAŽINK, GLOBOK, DALINKIS. Kiekviename etape numatytos skirtingos veiklos, kurių metu reikia pasirinkti vandens telkinį, jį globoti, rinkti informaciją apie vandens telkinio istoriją, atlikti įvairius gamtinius tyrimus, organizuoti vandens telkinio pakrančių švarinimo akcijas bei dalyvauti fotografijų konkurse „Vandens gyvybė“. Už projekto vykdymą atsakingos mokytojos – Lina Lukoševičiūtė Mašalienė, Nijolė Šikšnienė, Erika Džordana Baltrukaitytė. Pirmoji projekto veikla – Buivydiškių tvenkinio pakrantės tvarkymas vyko 2017 m. spalio 24 d. Dabar mokiniai renka informaciją apie Buivydiškių tvenkinius, jų istoriją, vardo kilmę.